Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az elmeorvosszakerto azert...

Az elmeorvosszakerto azert irhatta le a szakvelemenybe , azt , hogy nincs betegseg belatasom, mert kifejezetten vitattam , azt , h skizofren lennek , es emiatt bolondak hisznek?

Figyelt kérdés
2021. nov. 30. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen. A skizofréneknek jellemzően nincs betegségtudatuk.
2021. nov. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Hát nem tudom. Elvileg én is skizo vagyok papíron ugye, de én tök reális dologgal magyaráztam meg, hogy miért hallucináltam, így nem is írtak bele ilyet. Te mivel magyaráztad a halut?
2021. dec. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hogy mi?
2021. dec. 1. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt írta le nekem nem volt hallucinacioim..
2021. dec. 2. 00:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt írta bele, hogy van betegség tudatom.
2021. dec. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, ha ők skizofrénnek gondolnak, és te ezt vitatod, azt fogják mondani, hogy nincs betegségbelátásod. Egyébként miért kaptad a diagnózist?
2021. dec. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Jobb már?
2021. dec. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is vitattam, hogy nem vagyok skizofrén mégis azt írtak bele h van betegség tudatom
2021. dec. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pszichózisra (skizofrénia volt a diagom, majd elvették, most nem tudják hova sorolni) azt írták, h van betegségbelátásom. Depresszióra akkor azt, hogy részleges. Elhitették velem a környezetemben lévők, hogy csak lusta vagyok, azért fekszek 3 hónapja stb.

Az elején éheztem, de nem tudtam elmenni a boltba. Utána étvágyam sem volt, hetekig alig ettem. Veszélyesen sovány voltam.

Az orvosom magyarázta el a családnak, hogy

1. pszichotikus vagyok (hanghallás stb)

2. súlyos a depresszióm.

2021. dec. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9


Írtam privátot légyszi válaszolj

2021. dec. 11. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!