Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zenét hallok a csendben, és...

Zenét hallok a csendben, és bizonyos monoton zajokban?

Figyelt kérdés

Mindig is élénk fantáziám volt, mellé szorongós, sötétben is gyakran véltem felfedezni mindenféle odaképzelt dolgot. Viszont mostanában egyre furábbak és egyre többször jelentkezik ez a képzelt dallam, zene, kórus. Füldugóban alszom és múlt éjjel például úgy éreztem, hogy visszhangzó kórusszerű valamit hallok. Elég kísérteties volt és sokáig nem tudtam elaludni, mert ezen agyaltam. Nagybátyám skizofrén volt, egyik szülőmnek meg 50 évesen erősödött meg/alakult ki mentális betegsége.

Esetleg valaki, aki hasonlót tapasztalt leírná, hogy milyen orvosokat keresett fel, milyen kivizsgálásokon járt és mi lett az eredménye? Előre is köszönöm.


2021. dec. 1. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez csak a képzeleted játéka. Lehet, hogy valahol hallottad màr azt a dallamot csak nem is figyeltél oda rá, de a tudatallatidban megmaradt. Semmi kóros nincs benne. Füldugó felesleges, a hang belülről jön.
2021. dec. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a füldugót rendszeresen használom, de azt a külső zajok miatt. :D
2021. dec. 2. 01:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Úúú, te hallod a hangokat?
2021. dec. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 vagyok: komolyra fordítva a szót: Szerintem nem ártana Istenhez fordulni, beszélgetést kérni a lelkésztől (ajánlom: Göd, Sipos-Vizaknai Gergely), pszihiáter
2021. dec. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!