Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka hogy időjárás,...

Mi lehet az oka hogy időjárás, bizonyos helyek szorongást okoznak nekem ? 21/f

Figyelt kérdés

Pl. Ha olyan időjárás van amit utálok elfog a szorongás vagy például ha felmegyek Pestre (vidéki vagyok) és egy nagyobb tömegbe keveredek szintén elfog a szorongás, rossz gondolatok, egyedüllét.

Így összefoglalva kicsit hülyén hangzik tudom de nem tudom megfejteni hogy miért van ez ha ilyen helyre megyek vagy látok egy nem tetsző épületet ami emlékezet valamire ilyen deep gondolatok fognak el


2021. nov. 25. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Kerüld ezeket a helyeket es menj dokihoz.
2021. nov. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nagy terek és sok ember közto szorongás elég gyakori szorongásfajta.

Sokan pánikrohamot kapnak, de nálad ilyen enyhe forma van.

Egyik módja,hogy minél többször teszed ki magad ilyen helyzeteknek, amíg már az agy nem ad vészjelzéat.

2021. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Enyhe szociális fóbia, talán még agorafóbia is. Talán idővel kinövöd, azaz kevésbé reagálsz a külső ingerekre.
2021. nov. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én pesti vagyok itt születtem világéletemben itt éltem, 10 éves korom óta BKV-zom..

Mégis..

Az utóbbi pár év óta olyan szorongás és undor fog el a BKV járművein a sok ember miatt, hogy sokszor le kellett már szállnom.

Pont a legjobbkor jött nekem a covid, mert már a felmondáson gondolkoztam, hogy elmegyek egy remote állásba... aztán a mi cégünk is remote lett szerencsére.

Azóta bár az életem sokkal kiegyensúlyozottabb, azt figyeltem meg h annyira elszoktam a tömegtől, BKV-tól, hogy ha mégis fel kell szállnom reggel 8kor, egyszerűen képtelen vagyok rá. Régebben még csak szorongtam de mostmár fizikiailag nem bírok felszállni. Inkább gyaloglom akár másfél órát ha a bicikli, taxi vagy a kocsi nem opció.

2021. nov. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!