Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tehetném le az alkoholt...

Hogyan tehetném le az alkoholt? Milyen módszerek vannak? Olvassad el!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


25 éves férfi vagyok. Van párom és most várom első gyermekem. Nagyon boldog kapcsolatban élek, és egyik álom munkahelyem van. Magamat kicsit önbizalomhiányosként ítélem meg.

Problémám az, hogy sajnos egyre többet iszok alkoholt, amiről tudom, hogy nagyon rossz. Oka talán az, hogy amikor iszok, minden könnyebbnek tűnik, és "butább" leszek... Viszont gyűlölöm ezt, és véget akarok vetni ennek, de sajnos hazafelé mindig sikerül 1-2, vagy akár 3 doboz sört meginnom. Ez már kb. 4 hónapja megy, és szenvedek tőle, mert mindig elhatározom, hogy soha többé, de végül mindig iszok. Ez még csak sör, tudom, de nem akarok tovább menni. Le akarok szokni róla.


Van valami tippetek, hogy hogyan lehetne ezt kiiktatni, leszokni róla?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2021. dec. 1. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mész be a boltba.
2021. dec. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Ha nem megy egyedül, kérj segítséget.
2021. dec. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, igen... A két véglet szokta alkohlistává tenni az embereket: a jómód és az átlagon felüli kereset, hitelek, rossz házasság stb...

Az a durva, amikor azt látom, hogy valaki már reggel a 6.45 - kor induló vonaton issza a dobozos sört...

Nekem egy haverom úgy szokott le a sörről, hogy elkezdett konditerembe járni! Így tudatosan elkezdett figyelni a helyes életmódjára is! A sört is letette!

Nem jobban hangzik, ha az ember munka után a "kőműveskoktél" helyett konditerembe megy?🙂

Persze, választhatsz más mozgásformát is, de a sport mindig segít a káros szenvedélyekről való leszokásban!

2021. dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*átlagon aluli kereset
2021. dec. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyelőre csökkentsed,napi 2re. És kezd el tudatosítani,H egy kisgyerekért vagy felelős. Milyen példát fog látni? A háziorvosnal érdeklődj H van e felétek addiktologia, ehhez szakember szükséges,nm sima pszichológus.nyilvan az is segíthet.de az addiktologus ehhez ért és tud majd neked segíteni.
2021. dec. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy továbbmennél. Én is a te korodban kezdtem el sörözni (ez azt jelenti, hogy nyáron mondjuk 3 liter, maradék 9 hónapban 2-3 liter). Az a fő kérdés, hogy megszeretted a sör ízét, azért iszod és elég 2 max. 3, vagy az alkohol hatása "tetszik". Ha az első, akkor nincs gond.


Hazafelé, melóból? Még nincs kint a gyerek, ha megjön, az is segít, mert választanod kell, hogy vagy a sört fogod a kezedbe, vagy a gyerekedet.


Ha akkor is a sör lesz a fontosabb, akkor ráléptél a lejtőre, ez esetben hiába írunk bármit is, neked kell letenni.

2021. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Konditermen én is gondolkoztam, csak így pont covid idején, annyira ez nem játszik. :(
2021. dec. 1. 21:18
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak, kizárólag munka után, hazafelé menet iszogatok, max. 3 dobozzal.
2021. dec. 1. 21:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem elegem lett belőle, neked is eleged lesz


Meg aztán érződik, hogy gyengíti az erőnléted, stb. ez meg aztán a gyereknek sem jó

2021. dec. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Töprengj rajta, mi az az egyensúlyodból furán kibillentő belső titkod, ami végül kötelezően oda vezet, hogy amikor ott vagy, akkor jó ötletnek tűnik inni. A gyúrás se helyettesítő, inkább csak az van, hogy akkor fogod folytatni, ha sikerrel felébresztetted a belső "zsarnokot": azt a szókimondó rohadékot, aki valahogy mindig egyetlen tőmondattal rántja ki a talajt a rutinos kényelemszerető önmagad alól. Ne érts félre, a kényelem nagyszerű dolog, több energia marad gondolkodni, csak kérdés, hogy arra megy-e a többletenergia.
2021. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!