Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is azt érzi stressz...

Más is azt érzi stressz hatására, hogy nem él, hanem "túlél"?

Figyelt kérdés

Nagyon stresszes időszakomban vagyok, és hiába próbálok visszaállni a normális hangulatra, nagyon nehezen megy. Amikor eszek, akkor nem érzem úgy az ízeket, minden miatt fáradok, nem érzékelem a körülöttem lévő eseményeket, mintha az idő csak úgy menne, én pedig kimaradok az életből és mintha csak egy külső megfigyelő lennék. Ezen kívül jól vagyok, tehát nincs alvás vagy étkezési zavarom, csinálom a munkámat.

Ez depresszió, kiégés, stressz? Hiába próbálok lazulni, futás közben görcsbe rándul a gyomrom.


2021. dec. 3. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen a hasonlót élek át, mondjuk én alapból is diagnosztizáltan depressziós, és OCD-s vagyok, de mostanság detto ugyanez hogy semmihez nincs egy fikarcnyi kedvem, nem okoz semmi örömet, az evésnél nem érzem úgy az ízeket, folyton csak aludnék, munkába se vagyok olyan mint pár héttel ezelőtt. Én nem tudom mitől lehet, de szimplán lehet csak hogy beállt a "téli" idő elfogyott a napsütés, a nyári hangulat, és ez ilyen afajta téli depresszió. Persze lehet neked más okozza ezt, de én erre tippelnék a saját részemről is. Ha nagyon stresszes vagy hosszútávon simán benne van ez a pakliba, főleg ha az életeddel se vagy megelégedve.
2021. dec. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnálom! Soha nem tapasztaltam eddig szezonális depressziót, bár való igaz, hogy a borús társadalmi helyzet miatt nem ártana egy kis napsütés! Nekem is folyamatosan kattog az agyam valamin, és nem tudok kikapcsolni. Hiába megyek el futni, vagy kirándulni, továbbra is feszült vagyok.
2021. dec. 3. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!