Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kéne felnőttként megélni...

Hogy kéne felnőttként megélni hogy ellopták a gyerekkorod?

Figyelt kérdés

Ki hogyan élte meg felnőttként mikor rájött hogy igazából “ellopták” tőle a gyerekkorát? A szülei, a mikroközössége, a rengeteg családon belüli haláleset, elhagyás s trauma után, ha vki volt már hasonló helyzetben, hogy kéne ezt feldolgozni?


Egyszerűen nem tudok máshogy gondolni a gyerekkoromra mint egy hatalmas traumára.


Eleinte fel se tűnt, csak mikor elkezdtem rövid időre gyerekekkel dolgozni. Valahogy feljött mindig ez a rossz érzés, ez a szorongás, ez a mélyről jövő fájdalom. (Pedig tényleg nagyszerű gyerekek voltak, nem személyszerint velük volt bajom).


Csak így felnőttként azt hiszem ezért sem akarok gyereket... olyan egyedül érzem magam ezzel... más hogy tudta ezt feldolgozni?



2021. dec. 4. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Hát ezzel én is így vagyok. Egy örök megfosztottság, hiány érzésem van. Szerintem nem lehet feldolgozni, csak idővel elhalványul, meg ha vannak pozitív, új kapcsolatok, akkor azok betöltik valamennyire ezt az űrt. De ami megtörtént, azt nem lehet kitörölni.
2021. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A jelenben kell megtanulni élni. Hajlamosak vagyunk a múlton rágódni.hogy ez ugy alakulhatott volna ez meg amúgy.nem.az életed így alakult,a mai ened ilyen erős volt,H mindent túlélt,igen vannak "harci sebek.kinek nincsenek? Amit te rossznak ítélsz meg,más lehet cserélne veled.ez sarkitott példa,de pl egy milliárd ember meg nm internetezett sohasem,se áram,se tanulási lehetőségek,víz és élelemhiány.ezt nm tudjak sokan felmérni milyen jó életük van valójában.es ezért rinyal sok magyar, pedig ha a pozitív dolgokra fókuszálnanak jobban lennének.en kiiktattam minden toxikus embert, sajnos a gyk se a régi.a lényeg,legyél hàlasabb,írj hála naplót.tobb a jó mint a rossz,csak vedd észre.
2021. dec. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Brutális gyerekkorom volt (volt hogy majdnem megölt a saját apám) de felnőtt koromra sikerült osszeszednem magam. Érdekes módon rám pont az ellenkezője igaz szeretek gyerekekkel lenni és élvezem. Nem tudom mi lehet az oka ennek.

F26

2021. dec. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!