Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem?

Mi történik velem?

Figyelt kérdés
Úgy érzem mintha minden nap ugyanolyan lenne és olyan mintha aludnék, és ez nem a valóság lenne. Nincs kedvem semmihez, majd megőrülök olyan üresség érzet van bennem, olyan mintha semmi sem számítana már, azt sem tudom én ki vagyok, nehéz felkelni reggelente mert úgy érzem hogy megfojt ez az üresség érzet, nem érdekel semmi, senki. Mintha nem lennének érzéseim és gondolataim. Semmit nem csinálok örömmel, mindennek a végét várom, ha barátokkal találkozok sem tudom már élvezni, annak is csak a végét várom és minden másnak is, az életemnek is már csak a végét várom. Mindent kényszerből csinálok. Nagyon rossz a memóriám is, nem tudok koncentrálni semmire, létezni is nehéz. Pénzem pszichológusra csak egy hónap múlva lesz, addig viszont szerintem öngyilkos leszek, mert nem bírom tovább. i

2021. dec. 5. 23:33
 1/4 A kérdező kommentje:
20/N
2021. dec. 5. 23:34
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ezt hívják megszokásnak. Ha sokszor csinálod mindig ugyanazt akkor van ez. Velem is előfordult. Nem volt kedvem semmihez és senkihez. Kicsit újíts az életeden, olvass vagy keress egy hobbit,újdonságot. Csak lépj ki a megszokásból.
2021. dec. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Depressziónak, kiégésnek hangzik. Ha idegennek érzed magad, és/vagy álomszerűnek a külvilágot, az a deperszonalizáció-derealizáció. Semmiképpen ne öld meg magad, az összes tüneted jól kezelhető, és el is fog múlni. Nézd meg a Fapofa (Numb) című filmet, abban pontosan ez a baja Matthew Perry-nek.

Ahogy az 1. is írta, saját magadat is ki tudod billenteni ebből, ha elkezdesz teljesen más dolgokat csinálni. Sport, kreatív hobbik, olvasás, vagy bármi. Nézz utána a földelési technikáknak. Nem a 220 földelésének, hanem a "kapcsolódás a valósághoz" mentális gyakorlatnak. A lényeg, h csinálj vmi kézzelfogható, érdekes dolgot. Tanulj dobolni, járj el túrázni a természetbe, nevelj kiskutyákat, rendezd át a szobádat, vagy bármi. Ne magadat figyelgesd, hanem kifelé figyelj, tereld el a negatív gondolataidat.

2021. dec. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Feltétlen menj el pszichológushoz amint van rá lehetőséged. Ez bizony depresszió a javából, kiégéssel párban.

A sport kicsit fel tud rázni. Fuss vagy (szoba)biciklizz keményen, hogy jól elfáradj úgy istenigazából. Nem csodarecept, de amíg el nem jutsz pszichológushoz, segíthet egy kicsit feldobni a napjaid.


Face-Insta-Netflix-HOB görgetésével meg állj le. Rengeteg időt el tud venni úgy, hgoy közben igazából nem csinálsz semmit és amúgy nem is érdekel. Ha nézel valamit akkor azért nézd, mert érdekel. Ha találnál olyan sorozatot/könyvet ami tényleg érdekel, le se tudnád tenni. Kicsit ráfüggnél, de legalább valami érdekelne, az is valami jelenleg:)


Öngyilkosságra ne is gondolj! Ez most egy ilyen időszak, kicsit rottyon vagy, de ez meg fog változni! A pszichológus tud segíteni. Be vagy zsibbadva, de majd felráz!:) Már nincs olyan sok addig!

2021. dec. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!