Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudom, hogy szívbeteg,...

Honnan tudom, hogy szívbeteg, refluxos, depressziós vagyok-e, vagy csak pánikrohamokkal együtt szorongok?

Figyelt kérdés
Szinte állandóan nyom a mellkasom, nem érzem jól magam, fáj a hátam, a bal karom és néha még rohamszerű rosszulléteim is vannak (5 perce 137 volt a puzusom a semmiből, most 70)
2021. dec. 6. 14:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak onnan tudhatod meg, hogy elmész orvoshoz és kivizsgáltatod magad.
2021. dec. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak onnan fogod tudni, ha kivizsgálnak. Nekem is hasonló tüneteim voltak és rengeteg vizsgálaton mentem keresztül, még szívkatéterezést is csináltak, annyira a szívbetegség tüneteit produkáltam. Aztán kiderült, hogy "csak" pánikos vagyok, de akkor már nagyon mélyen benne voltam szinte elviselhetetlen tünetekkel.
2021. dec. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igazából rengeteg helyen kivizsgáltak. Idén április óta megjártam: ügyelet, sürgősségi, háziorvos, labor, mellkas röntgen, 2. labor, kardiológus, belgyógyász, 1 hónap Pantoprazol a "reflux" ellen, hasi és pajzsmirigy ultrahang, nagylabor, 2. belgyógyász. Most még megyek majd holter EKG-ra meg gyomortükrözésre, aztán jövőre ismét nagylabor és vissza a belgyógyászhoz. Minden leletem negatív, az egyetlen, amit "fel tudok mutatni", az a Supraventricularis Tachycardia, de a dokik csak annyit mondtak, hogy semmi komoly bajom nincs, sportoljak sokat. Jelenleg szedek C és D vitamint, magnéziumot és reggelente egy negyed (1,25 mg) bétablokkolót.
2021. dec. 6. 15:13
 4/23 anonim ***** válasza:
68%
Dokitol. Ha meg ugyse mesz dokihoz kb mind1 is h melyik mert nem kezelteted 🤷‍♂️
2021. dec. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ideje lenne felkeresni egy pszichiátert.
2021. dec. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%
Csodálom, hogy még nem voltál kardiológusnál. De nagy valószínűséggel pánik. A szív már kiderült volna, a pánik meg, ha felmerült benned, akkor nyilván megalapozott feltételezés, te ismered magadat. A reflux gyomorfájással jár, azt pont nem említetted, depressziós akár lehetsz is még ráadásképp, de ezek a tünetek nem arról szólnak. Szóval irány a háziorvos kardiológiai beutalóért, de közben keresd szépen magadnak a klinikai szakpszichológust, mert nem fog rögtön az első ráérni, már ha magánban gondolkozol.
2021. dec. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Akkor szinte biztos, hogy pánikbeteg/hipochonder vagy.
2021. dec. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
És megfogadtad amit az orvosok javasoltak? Nyilván nem hülyék. Ha hallgatnál rájuk, lehet már a "tüneteid" fele eltűnt volna.
2021. dec. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
56%
Látom, az elmúlt 2 percben nagyrészt okafogyottá vált a válaszom, de a te kérdésed is! Ha mindenedet vizsgálták, akkor mért kérdezed, hogy szív eredetű-e, ráadásul az időnket pocsékolva azzal, hogy nem bocsátottad a rendelkezésünkre az alapvető információt? Akkor nyitó mondatomat arra módosítom, hogy csodálom, hogy még nem kerestél fel klinikai szakpszichológust! Első körben azt keress, a gyógyszerrel ráérsz, ha ezt kifejezetten javasolja!
2021. dec. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Ne döfess csövet a gyomrodba, tök fölösleges! Pszichés beteg vagy! Komoly probléma, hogy kevésbé félsz a csőnyeléstől, mint a lelki problémáiddal való szembenézéstől!
2021. dec. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!