Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vidéken hol\ki tud megvizsgáln...

Vidéken hol\ki tud megvizsgálni, hogy aspergeres, vagy autista vagyok-e?

Figyelt kérdés

Pszichiáter végzi több hetes\hónapos konzultáció után?

Vagy vannak erre specializálódott helyek, ahol mondjuk egy napot töltök tesztírással és beszélgetéssel az orvossal, aztán azután felállít egy diagnózist?


(Elsősorban azért szeretnék menni, mert a környezetemből már rengeteg ember utalt arra, hogy valami ilyesmi bajom lehet, és őszintén szólva, nekem is feltűnt, hogy valami sosem volt velem teljesen rendjén, nem voltam átlagos gyerek, és felnőttként sem könnyebb élni így.)


27\N


2021. dec. 7. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Pszichológus, pszichiáter.

A "rengeteg ember" rengeteg marhaságot olvas összevissza,

az betegségek nevét divatszavakként használja, nyakra-főre.

Csak és csak is orvosra hallgass.

2021. dec. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, ezért is szeretnék szakemberhez menni, aki el tudja dönteni, van-e egyáltalán valami bajom. Én pont hogy abban bízom, hogy nincs, csak szekálnak vele a többiek.

Én vagyok az utolsó ember, aki internetes öndiagnózist állítana fel magáról. ;)

2021. dec. 7. 13:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért az orvos szava sem arany. Rengeteg aspi felnőtt korában kap diagnózist, mert az elavult, sztereotip hülyeségekkel teli szakkönyvekből tanult képzetlen szakemberek képtelenek időben felismerni a nem fogyatékos autistát. Egyik orvos, pszichiáter dilettánsabb, mint a másik. És nemcsak autizmus témakörben. Tapasztalat. Én 30 felett tudtam meg, hogy aspi vagyok. Rengeteg orvos félrekezelt már. Elképesztő mi megy ebben az országban. Egyedül az Autizmus Alapítványban bízz meg, semelyik másikban ne ! Ott azért akad hozzáértő ember.
2021. dec. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pesten van az Alapítvány, de ha egyszer csak az ér valamit, nem tudsz mit tenni. Előre szólok, hogy vidéken nem leszel hozzáértő kezekben. A legtöbb orvos csak az olyan autistát ismeri fel, ami megfelel a tankönyvi példának. Csak hogy nagyon sok autista nem ilyen !
2021. dec. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!