Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikbetegség lehet?

Ez pánikbetegség lehet?

Figyelt kérdés
A helyzet már évek óta tart, az elmúlt egy évben erősödött, az elmúlt fél évben pedig mindennapossá vált. Minden este (akár egyedül, akár társaságban vagyok) szorongást érzek. Nem merek elaludni, mert félek, hogy reggel nem kelek fel. Ez alapból napközben sosem jut eszembe, mert alaptalan a dolog. 23 éves vagyok, az egészségi állapotom teljesen rendben van, a családban vagy baráti/ismerősi körben nincs komoly betegséggel küzdő személy és nem történt haláleset. Van amikor rettenetesen fáradt vagyok, aludni szeretnék, de nem merek és több órán keresztül fent vagyok és csak ülök az ágyon, majd hajnalban véletlenül már ülve elalszom. És fáradtan kelek fel persze, de neki kell állnom tanulni. Majd jön az este és újra és újra ismétlődik az egész. Beszélek majd orvossal is, de előbb szeretnék véleményt kérni. Valakinek esetleg bármi tapasztalata ezzel, vagy hasonlóval kapcsolatban? Érdemes lenne egy pszichológust felkeresni vagy hagyjam és talán elmúlik magától? Esetleg valami ötlet, hogy ezt magamtól hogyan enyhíthetném? Enyhít a helyzeten, ha párommal alszom együtt, de akkor is jelen van az érzés, hogy mi van ha pl. megfulladok éjszaka, de nem veszi észre és nem tud segíteni, olyan mintha egyedül lennék. Ez teljesen irreális, nem értem miért történhetne ilyen. Viszont amikor eljön az este, akkor ezt teljesen másképp látom, és olyan mintha az lenne az utolsó éjszakám.

2021. dec. 8. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp pszichológus. Ezen egyedül nem fogsz tudni segíteni.
2021. dec. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

"Ez pánikbetegség lehet?"


A gyakorin sok ilyen kérdés van. A válasz 1000-ből 1000-szer igen, az.

2021. dec. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Velem pont ez van! Nekem áprilisban kezdődött , augusztustól nagyon rossz , novembertől elviselhetetlen.

Most is itt ülök az ágyban , ledőlni sem merek. Veled mi történt amikor kezdődött ?

2021. dec. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3: Nem tudom semmilyen eseményhez kötni, régen kezdődött már. Magas pulzus és szúró mellkasi érzés is társul hozzá néha, emiatt jártam kardiológusnál, azt hittem ilyesmi probléma lehet, kivizsgáltak alaposan, de arra azt mondták hogy stressz.
2021. dec. 8. 23:13
 5/8 anonim ***** válasza:
"Beszélek majd orvossal is" - mikor? 10 év múlva? Elmúlik magától? Évek óta szenvedsz! Meddig akarsz még? Mi a pszichológus elleni ellenérv?! Évek óta kutya bajod nem lenne, ha már rég meglépted volna az egyetlen racionális döntést - a szakemberhez fordulást! Fájós foggal is éveket vársz?
2021. dec. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vok , nekem is szív jellegű tüneteim vannak , kivizsgáltak többszőr, semmi.

Nem hiszem hogy ennek köze van hozzá , de te kaptál olyat , és melyiket ?

2021. dec. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#2: Nem találtam ehhez a helyzethez hasonló kérdés, de ennek ellenére lehet hogy van. Nem feltétlenül kéne ennek pánikbetegségnek lennie, akár stressz is kiválthatja vagy bármi más. Véleményre voltam kíváncsi, illetve arra, hogy van e olyan aki valami hasonlót tapasztal. Vagy olyan, aki ezt tapasztalja ÉS ki is vizsgálták már.
2021. dec. 8. 23:18
 8/8 A kérdező kommentje:
#5: Eddig nem volt ennyire gyakori és azt éreztem, hogy biztos csak én gondolok valamit túl, elmúlik majd magától és felesleges lenne ilyen miatt orvoshoz fordulni. De így, hogy mindennapossá vált már belátom, hogy ideje lenne és igen, valószínűleg korábban kellett volna már.
2021. dec. 8. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!