Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pánikbeteggel mit kell...

Egy pánikbeteggel mit kell csinálni ha rohama van?

Figyelt kérdés

2021. dec. 4. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ miben nyilvánul meg nála a pánikbetegség.

Mi a tünet.

2021. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1. Passz. Mik a lehetőségek?
2021. dec. 4. 19:50
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Véletlenül sem olyasmit mondani, hogy szedd össze magad, csak bebeszéled.

Kicsit lassitsatok,lazitsatok, legyél mellette derűs, vidám, támogató. Éreztesd vele, hogy minden rendben és ő is rendben van. Biztathatod arra is. Hogy tekintsen a helyzetre némi öniróniával. Én mikor pánikrohamom volt, elképzeltem hogy mit össze idétlenkedek és jot vigyorogtam magamon. Hamarab el is tünt a pánik.

2021. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez miért ide került ez a kérdés?

Amúgy magától elmúlik, tehát nem nagyon tudsz vele mit tenni. Nyugtatgasd, hogy ott vagy vele, nincs semmi baj. Van, akinek jót tesz, ha kiviszed a szabad levegőre sétálni egyet, ha van erre lehetőség. Sokszor a fő trigger ugyanis a bezártság, szűk helyek vagy embertömeg, ebből érdemes kiszabadítani az illetőt. Maga a mozgás is nagyon sokat segíthet ilyenkor, sétáljon, rázza le a kezét stb.

De van, akinek ilyenkor annyira lezsibbad a lába, hogy fel se tud állni, vagy esetleg hányingere van, nyilván náluk ez nem opció, szóval legjobb egy nyugalmas helyre leültetni.


Légzéstechnika is van: rövid belégzés -hosszú kilégzés-rövid belégzés-hosszú kilégzés (segít helyreállítani a magas CO2 szintet a vérben).


Én pánikbeteg vagyok, kb ennyit tudok hozzátenni a témához.

2021. dec. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kérdezed meg tőle?

Ez nem az egészség topic àm

2021. dec. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Nekem is szokott lenni sajnos.

Ha azt mondod, hogy "nem lesz semmi baj", "nyugodj meg", "itt vagyok veled" Szerintem ez biztos segít neki.

2021. dec. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Slmulik altalaban gyorsan, friss lebegő, viz

De lehet egy öleles is segit vagy ha megfogodna kezet

Nemreg vannak panikrohamaim es nincs parom, igy csak tipp az öleles

2021. dec. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Xanax szokott segíteni
2021. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!