Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy segítsünk egy depressziós...

Hogy segítsünk egy depressziós (?) barátnak?

Figyelt kérdés

Hogy tudunk segíteni annak, aki nem nyitott erre? Évek óta elzárkózik mindenki elől, nincs fix munkahelye, családjával rossz a kapcsolata, párkapcsolata nincs és egyértelműen depressziós (öngyilkossági gondolatokkal). Utóbbit nem mondja ki, de mindig "elfogadó" volt azokkal kapcsolatban, akik ezt látták egyetlen megoldásnak. Harmincas nőről van szó, aki egyébként több diplomás kifejezetten intelligens, féltem őt...

Vallási vonalról hallani sem akar (van mélyen hívő barátunk elutasítja), nagyon nehezen vonható be bármilyen programba tehát "kizökkenteni" sem egyszerű.Orvoshoz/ szakemberhez magától nem fordul így mi a barátok sem tudunk mit tenni.

Kérlek ne azt írjátok akkor "ennyi" , mert a barátok nem azért vannak tétlen nézzék ahogy leépül valaki, de megoldást nem találok. Volt valaki hasonló helyzetben? Megköszönném a saját tapasztalatokat.



2021. dec. 9. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Jó neki, hogy legalább vannak barátai. Jómagam is depressziós vagyok. Én ki sem mozdulok.
2021. dec. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

"szakemberhez magától nem fordul így mi a barátok sem tudunk mit tenni."

megválaszoltad a kérdést, nem tudtok vele mit csinálni, ha neki ez jó hát csinálja.

Nem tartoztok érte felelősséggel ha ő sem akar segíteni saját magának.

2021. dec. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Aki nem akar elfogadni segítséget, azon nagyon nehéz segíteni. A komfortzónájából való kizökkentés segítene szerintem a legjobban. Kedzeményezz beszélgetést nála, az is segítség, ha kiadhatja magából. De akár nyíltan is megpróbálhatod vele közölni, hogy szeretnél neki segíteni, hallgasson rád, menjetek el valahova. Az lenne a legjobb, ha ő maga látná be, hogy valamit tennie kell, hogy jobb legyen neki. Ilyen esetben a tanácsok hiábavalók, de kérdések formájában is rá lehet vezetni erre.
2021. dec. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1


Sajnálom...

Mondanám írj rám segítek, de látod nála sem tudok. Teljesen tehetetlennek érzem magam.

Olvastam millió könyvet a témában és igazából azt látom ha ő - ti nem akar(tok) változást nincs mit tenni, de ez nekünk barátoknak is nagyon nehéz.

Én nem szeretném ha úgy végezné, mint az a férfi aki kiugrott Budán a panelházból ( aki a 2 gyerekes anyára esett), de nagyon arra tart. Semmi nem érdekli, kilátástalannak lát mindent és amiért extrán izgulok, hogy már nem is beszél róla annyit mint régebben. Teljes közömbösség jellemzi a barátnőmet...te ki tudnál fejteni mi segítene? Vagy mit éreznél annak?

2021. dec. 9. 16:22
 5/14 A kérdező kommentje:

#3


Ezzel tisztában vagyok, de ahogy írtam pont az a baj nem nyitott rá. Évek óta próbálunk segíteni és pont az a baj, hogy úgy látom annyira sem nyitott mint eddig ( már szinte mindennel kapcsolatban közömbös, ami rémisztőbb mint amikor " csak" negatív volt).

Egyetemen tanultam egy évig pszichológiát ( de nem ezen a szakon végeztem) pont ezért érzem azt nagyon rossz irányba halad. :(

Köszönöm szépen azért, hogy írtál.

2021. dec. 9. 16:26
 6/14 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz tenni, hogy tudatod vele, hogy rátok bármikor számíthat és szükség esetén mellette állsz. Ha ő nem fogadja el a segítséget és szakemberhez se akar fordulni, akkor többet nem tudtok tenni. Ezt nem lehet erőltetni, amíg ő nem akarja, nem fog javulni. Fejre is állhatsz, nélküle ezt nem tudod helyrehozni. Elhiszem, hoyg szeretnéd és becsülendő, hogy ilyen jó barátja vagy, de sajnos tényleg nem tudsz mit csinálni. Csak állj mellette, esetleg időnként próbáld kimozdítani. Nem lesz könnyű, de ezzel még próbálkozhatsz, hátha.
2021. dec. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6


Köszönöm a soraidat.

Nagyon el vagyok keseredve, de valahol mélyen én magam is látom ez így van...ezért próbálok megoldást találni, de egyszerűen helyette nem tudok lépni. Ez nem "tini-depi", nem "felfújt" valami, de ha ő nem nyitott úgy érzem tehetetlen vagyok.

2021. dec. 9. 16:32
 8/14 anonim ***** válasza:
1 es vagyok. Nekem nem kell segítség, mivel korábban elterveztem, hogy még csak x ideig akarok élni, vagyis szenvedni. Én ezt így látom jónak. Neten szoktam társalogni, de ha valaki hív ide vagy oda nem megyek el. Ráadásul testképzavaros is vagyok, ami még inkább ront. Én ezt belátom, felismerem, de már késő bármit is tenni. Meg igazából nem is akarom. Van egy döntésem, amihez ragaszkodom. Kb 11 éve egyedül vagyok. Azért az hosszú idő. Kb még 3 évet elleszek.
2021. dec. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Kérdezd meg, hogy miben segíthetsz, mitől lenne jobban legalább átmenetileg. Ha most nincs ilyen, ajánld fel, hogy jelezze, ha később valamiben tudsz segíteni.
2021. dec. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én gyszert szedek, terápiára járok. Állapotom változó. Sokszor (súlyos depresszióban) az segít, ha megértik a barátaim, hogy nem vagyok képes kimozdulni, néha még telefont sem felvenni. Közepes depinél közös program jót tesz.

Nagyon nagyon rossz állapotban segít, ha valaki vesz ételt. Amikor nem voltam erre sem képes, akkor veszélyesen sovány voltam. 2 hétig falat kapartam az éhségtől. Majd elmúlt és hetekig nem ettem, max 1 joghurtot vagy fél tányér leves levét/nap. Kávé tartotta fenn a vércukor szintem. Sírtam a látványomtól. Kérésemre családtag becsomagolt, taxival vitetett kórházba.

2021. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!