Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírom az élet kihívásait....

Nem bírom az élet kihívásait. Másnak is ilyen? Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Ma alig csináltam valamit, délután pedig feküdtem. Ekkor hívtak fejvadász cégtől munka ügyben. Alig nyöszörögtem valamit elhaló hangon, pedig értek azokhoz a feladatokhoz ami oda kéne. De így kudarc élmény maradt bennem. Azt kívánom hogy földelnének el.

És minden ilyen szerencsétlenül alakul körülöttem.


2021. dec. 9. 16:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Akarni. Felnőttnek lenni, és nem hagyni, hogy a lehetőségek elfussanak melletted maguk mögött hagyva. Nem engedheted meg magadnak ezt a luxust. Senki nem fog helyetted élni, neked kell.
2021. dec. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De azt hogyan?
2021. dec. 9. 16:43
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Hát megerőltetni magad. Tisztában vagy vele, hogy mi a jó neked, és toppon lenni, amikor arra van szükség, és akkor pihenni, amikor ezt megengedheted magadnak. Depresszió ellen keresd a társaságot, sétálj, sportolj.
2021. dec. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindenki érzi, hogy kihívásai lennének az életnek. Vannak feladatok, tevékenységek, amelyeket el kell végezni, ez a normális alapállás. Nem kell kihívást látni bennük.
2021. dec. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

De nekem ezek kihívások, és rosszul is szerepelek.


Nincsenek barátaim, társaságom. Depresszió ellen kezelnek.


Lehet hogy akkor majd megróbálok többet sétálni.

2021. dec. 9. 17:16
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha depresszió ellen szedsz gyógyszert, de nem használ, akkor menj vissza az orvoshoz, hogy változtasson, mert így nincs értelme. És pszichoterápiára is kéne járnod, a gyógyszer nem elég. Társaságot kellene keresni. Facebookon, kultúrházbeli klubokban, nyelvtanfolyamon.
2021. dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Járok pszichoterápiára is, a gyógyszer meg elvileg használ.
2021. dec. 9. 17:22
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát, elvileg. Gyakorlatilag ezek szerint nem, továbbra is motiválatlan és energiátlan vagy. Mióta jársz és mióta szeded?
2021. dec. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

2 éve. Pár hete lett emelve az antidepresszáns. Az új adagot még nem szedem egy hónapja.


Az a baj hogy én úgy érzem, és a pszichológuson is azt érzem hogy nyavajgásnak veszi amit csinálok. Így meg már én sem tudom hogy most ez depresszió, vagy nyavalygás.

2021. dec. 9. 17:39
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez állami, tb-s pszichológus? Mert nem jó. Magánra meg gondolom, nincs pénzed. Aki diagnosztizálva van depresszióval, az nem nyavalyog, hanem depressziós. A pszichológusnak pedig nem az a dolga, hogy téged tegyen felelőssé a rossz közérzetedben, hanem hogy elfogadja az érzéseidet és megvalósítható, kis lépésekből álló megoldási ötleteket találjon.
2021. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!