Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Működhet egy ilyen pszichoterá...

Működhet egy ilyen pszichoterápia, ahol nem állapodtunk meg az elején terápiás célban a terapeutával?

Figyelt kérdés

2021. dec. 10. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Nekem az a tapasztalatom, hogy nem. Sok terapeutánál jártam. Számomra a következők a tanulságok:


- ne pszichológushoz menj lehetőleg, hanem pszichoterapeutához vagy klinikai szakpszichológushoz. Jól el lehet beszélni egy pszichológussal, de nem azzal jársz jól, ha enyhítenek a problémádon, hanem azzal, ha megoldják.


- minél "határozatlanabb" a dolog, minél inkább nincs meghatározva a terápiás cél vagy módszer, annál inkább felejtős szerintem. Aki ilyet mond, hogy "hát, én mindenféle módszerrel dolgozom, nem egy konkréttal", az nálam már red flag. Az a korrekt, ha megvan a módszer, megvan a terápiás cél, megvan a terápiás szerződés, le vannak fektetve a keretek, és ha olyan jellegű a gondod, akkor lehetőleg kapsz valami elérhetőséget, amit vész esetén hívhatsz

2021. dec. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon sok féle problémám van, amik mind összefüggésben állnak egymással. Ezeket szeretném lassan együtt felszámolni hosszú terápiával.
2021. dec. 10. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg igen. Mi sem állapodtunk meg terápiás célban, ennek ellenére nagyon jól haladunk. Őszintén szólva nekem olyan sok problémám van, ami mind össze is függ egymással, hogy nem tudnék egy terápiás célt megfogalmazni. És nem is kell. Ez nem feltétele egy terápia megkezdésének és nem is a siker kulcsa.
2021. dec. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nagyon személyiségfüggő (terapeutáé és kliensé egyaránt számít).

Én eleve ilyen határozott, céltudatos terapeutának nem tudok megnyílni, hiába kedves, de nem érzem magam érzelmi biztonságban, így aztán nem is tudok haladni semmiféle "célok" felé.


Természetesen a mostani terápiám közben is mindig merülnek fel célok, amiket megvalósítok, de úgy kompletten, az egész terápiára nézve nem beszéltünk meg semmilyen célt. Egyébként a problémáim is nagyon sokszor változnak.

2021. dec. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!