Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinál egy pszichológus...

Mit csinál egy pszichológus egy depressziós beteggel?

Figyelt kérdés
Mert én az vagyok és kb mennyibe kerül az egész?

2021. dec. 12. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha a pszichiátertől kapsz ajánlást, akkor a TB fizeti, és nem kerül semmibe...
2021. dec. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

A depresszió kezelési módja a pszichoterápia, aminek több fajtája van. Ezt csak klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta végezheti, egy "egyszerű" pszichológus nem.

Amennyiben szükség van rá, akkor a terápiát kiegészítik antidepresszáns szedésével, amihez fel kell keresni egy pszichiátert is.

Az ár attól függ, hogy melyik területen keresel szakembert.

2021. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Attól függ, hogy tb-s vagy magán. A tb alapú ingyenes, de a hatásfoka megkérdőjelezhető. Magánban klinikai szakpszichológushoz kell menni, 15-20 ezer/50 perc. Ha súlyos, akkor gyógyszer is szükséges lehet, amit pszichiáter ír fel. Ha nem súlyos, akkor meg lehet próbálni csak pszichoterápiával. A depresszió gyakran jár együtt csökkentértékűségi érzéssel, a terápiában az ezzel kapcsolatos téves gondolataidat oszlatjátok el. Mindentől a legrosszabb végkimenetelt várod, a terapeuta arra világít rá, hogy a valóságban ez nem így van. Azon kívül tennivalókat ajánl neked a saját érdeklődésed szerint, pl programokra elmenni, társaságba menni, és érdeklődéssel, támogatólag hallgatja a megvalósításról szóló beszámolóidat. Szóval szemléletet formál: egykedvűből és pesszimistából elindít az aktívvá és elégedetté tevő úton.
2021. dec. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen magánba mennék, ha úgy érezném szükségem van segítségre. A Tb alapúval nincs sok jó tapasztalatom. Csak h 1-et emeljek ki, a doki le hülye libázott a korábbi döntéseim miatt, amiket abban a sötét lelkiállapotban tettem, ami konkrétan terápiára taszított. Én úgy gondolom, egy orvos elmondhatja a beteggel kapcsolatos véleményét, hiszen az építő jellegű is lehet, de azt szalonképesen tegye, mert így csak adott még egy lelki sebet amit soha nem fogok elfelejteni, pedig már lassan 10 éve történt :D Nem kell mondjam, nem mentem következő alkalomra. Persze kivétel erősíti a szabályt, és biztosan vannak jó pszichológusok tb-n is, de nekem sajnos ez elég mély sebet hagyott, meg más tettei ugyanennek a drnőnek.
2021. dec. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondod, hogy az orvos így szó szerint közölte veled, hogy "Hülye liba"?
2021. dec. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
19%
Sz*rik rá, ha fizetős, akkor még azért meg is feji, ahogy tudja...
2021. dec. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!