Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi alapján érdemes pszichológu...

Mi alapján érdemes pszichológust válasszak?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok, amit pártalálási sikertelenségek és a baráti köröm megfogyatkozása váltott ki. Szeretnék segítséget kérni, mert egyre rosszabbul vagyok, de nehezemre esik pszichológust választani, nagyon nincs ebben tapasztalatom. A kategóriák sem túl konkrétak, például olyan, hogy pártalálási nehézségek, jellemzően nincs, inkább csak általános felnőtt pszichológiai tanácsadás. Azt se tudom, inkább fiatalabb (hozzám korban közelálló) vagy idősebbhez, azonos neműhöz vagy ellenkező neműhöz érdemesebb menni.

2021. dec. 12. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
5%
csak nehogy az agyturkálsz után rosszabb legyen, ha nagy baj akkor xanax.
2021. dec. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Ahhoz érdemes menni, akit szimpatikusnak találsz. Ezt pedig az adott pszichológus bemutatkozásának elolvasása, illetve a vele való első találkozás után fogod tudni eldönteni. Ha szimpatikus, és úgy érzed, hogy neki idővel meg tudsz nyílni és bízni benne, akkor maradj nála.

A depresszió egy mentális zavar. Mentális zavarokat pedig csak klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta kezelhet. Egy ilyen képzettségű szakembert kell keresned.

Más szempont itt nincsen. A pszichológus választás pont egy olyan dolog, amit nem mások véleménye/ajánlása alapján kell csinálni. A pszichológus elsősorban a személyiségével dolgozik. Akivel én megtalálom az összhangot, az nem biztos hogy neked is szimpatikus lesz.

2021. dec. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vag honlapja van, vagy telefonszám, amin felhívhatod. Ha van honlapja, akkor a fénykép alapján már kb. látod, ha nagyon nem szimpatikus. Telefonon, meg érzed, hogy klikkeltek-e. Neked kell tudnod, hogy neked mik a preferenciáid. Én pl. tudtam, hogy férfit akarok, nem nőt. Barátnőm tudta, hogy ő nőt akar, mert intim dolgokról is akar beszélni és az nehezebb neki férfival. Olyat is hallottam már, akinek fontos volt, hogy a pszichológus x vallású legyen. Legkésőbb néhány találkozó után ki fog derülni, hogy jó-e neked, érezni fogod, hogy megvan-e az összhang, tudtok-e együtt dolgozni. De az is már egy jó kiindulási alap, hogy nézegeted a kategóriákat.
2022. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!