Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szoktassam le magam a...

Hogyan szoktassam le magam a telefonozásról?

Figyelt kérdés

Elegem van már belőle! Bűntudatom van, amiért hat-hét óra hosszát nyomkodom ezt a vackot minden nap! (Egy hétvégi nap majdnem tíz óra is összejött egyszer!)


Szerettem volna egyik napról a másikra "letenni", de ekkor döbbentem rá, hogy fizikailag függővé váltam. Az akaraterőm szinte már semmire nem elég, mintha teljesen eltűnt volna. A kedvem borzalmas, olyan szinten magam alatt vagyok, hogy reggel az ágyból kikelni sincs motivációm. Nagyon hibásnak érzem magam amiért hagytam hogy egy tárgy ilyen nagy károkat okozzon az életemben.


Szerintetek mit csináljak? Hogy kéne elkezdenem a "leszokást"?

Vagy puszta akaraterő kérdése az egész és csak én gondolom túl a dolgokat?



2021. dec. 12. 22:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el sportolni v vmi ertelmes hobbyt...
2021. dec. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az egyes írta. Keress egy hobbyt, menj sportolni, menj el túrázni. Vigyél egy fenykepezogepet, a telefonodat hagyd otthon es lojj fotokat.
2021. dec. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondold végig, hogy mire használod leginkább a telefonodat, melyik appokon töltöd el az időt. Amelyiket ezek közül tudod nélkülözni, esetleg letörölheted, beállíthatod, hogy mi legyen a napi limit.

Vegyél egy karórát, hogy azon nezhesd az időt.

Gondold végig, hogy milyen obbi tenné boldoggá, amivel telefonozás helyett foglalkozhatsz

2021. dec. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan próbáld magad leszoktatni, mint pl a ciginél, egy drasztikus lépés nem biztos, hogy ugyanolyan hatásos és sokáig kitart.
2021. dec. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is függőnek érzem magam. De, ha van valami programom (fesztivál, kirándulás), akkor nem nézek felé, napi fél órát max. Egy átlagos napon megszállott vagyok. Szerintem is egy hobby segítene, unoműzésként nyomkodjuk ezt a szawrt.
2021. dec. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Na ez engem is érdekelne, mert átlagban napi 6-7 órára jön ki az eltöltött idő és ezt nagyon károsnak gondolom....


A limit nem segített, mindig visszakapcsoltam vagy eltöröltem a limitet.

2021. dec. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy sok mindent próbáltam, de szerintem csak az fog segíteni, ha veszek még egy SIM-et és egy butatelefont, az okostelefont pedig maximum akkor használom, ha elmegyek vagy szükségem van rá, addig meg szekrényben lesz kikapcsolva.
2021. dec. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy én ezesetben a tabletot vagy akár a 100 éves laptopomat is nyomkodnám..
2021. dec. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#1-2-3-5

Hobbim van egy csomó. Régen még több is volt, mostanra már csak az írás, rajzolás és a film/sorozatnézés maradt meg. (Néha olvasni is szoktam de ez inkább csak az utóbbi időszakra jellemző.)

#2

Köszönöm a tippet, megpróbálok többet kimenni a szabadba, hátha az valamelyest javít a helyzeten.


#3

A tiktok volt főleg az, amire ha rámentem, képes lettem volna heteket is eltölteni. De egy hónapja összeszedtem a (maradék) akaraterőmet és letöröltem. Azóta valamennyivel jobb lett a helyzet, de youtube-on, instán még mindig túl sokat időzök.

Időkorlátom van, de szinte semmit sem ér, folyton kikapcsolom. Annyira jó csak, hogy legalább napról-napra szembesülök az óraszámmal.

A karóra mondjuk nekem eddig eszembe sem jutott, holnap elő is keresem, köszönöm az ötletet! :)


#4

Igen, én is ezzel próbálkozok már jó 3-4 hete, minimális eredményekkel sajnos.


#5

Ez mondjuk érdekes, mert amikor a barátaimmal vagyok vagy ismerősökkel, én is teljesen megfeledkezek a telefonomról.

Viszont nálam ez nem unaloműzésre szolgál. Elég sok minden lapul a háttérben ami kiváltotta (nem írom most le mindet, mert túl hosszú lenne). Az a lényeg, hogy menekülök sok minden elől (leginkább saját magam és a problémák elől) a telefon az, ami a sok információval képes annyira "lesokkolni" az agyam, hogy végre ki tudjon kapcsolni egy kicsit.


#6

Igen, a 6-7 óra az nagyon sok szerintem is. Egy évvel ezelőtt nálam még a 2-3 óra is brutálisan soknak számított, nem is tudom hogy jutottam idáig...

(Én is mindig törlöm a limitet :,)


#7

Ezen már én is gondolkoztam. Ha más nem fog segíteni, lehet ez lesz a végső megoldás.


#8

Nálam mondjuk a laptop nem számít olyan "nagy bűnnek" mert ott általában csak filmet nézek vagy írok. De mindenkinél mások a szokások, teljesen átérzem a te helyzeted is!

2021. dec. 12. 23:43
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A vicc az, hogy simán lecserélném egy butatelefonra, na és kik miatt nem tudom?


Szülők, nagyon jó barátok, munkahely stb...


Mindenki elvárja, hogy készenlétben legyen a Messenger, ha küld egy fotót azonnal lássam, ha valamit akar, fotózzam és küldjem át stb. stb.


Ezekre a feladatokra egy 10 ezres nyomógombos nem alkalmas.


Simán leszoknék, ha butatelefonra cserélnék, de ez a függőség szerintem a legtöbb esetben más személyek miatt alakul ki.


A számítógép-játék függőségemet pl. nagyon ügyesen megoldottam. Az egész tinédzserkorom ráment, hogy napi 10-12-14 órákat játszottam, hát körülbelül 10 éve olyan számítógépem van, hogy örülök a böngésző épphogy elfut rajta, esetleg filmet még tudok nézni rajta... Nem is tervezek jobbat venni, ha tönkremegy, ugyanilyen 10 ezret sem meghaladó gépet vásárolok. A játékfüggőségem a múlté.


De ahogy rá voltam kényszerülve egy okostelefon vásárlásra, már elfut rajta ez meg az, most azt nyomkodom egésznap....


Sajnos csak radikálisan lehetne erről teljesen leszokni, mert aki gyenge, mint pl. én, azt beszippantja a modern technológia.

2021. dec. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!