Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Scippa 5mg, nem használna...

Korina003 kérdése:

Scippa 5mg, nem használna csak kevés ideig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan 3 hete szedem a scippa 5mg nevű antidepresszánst. Az első 2 hétben nagyon rosszul voltam. Megemelte a szorongás érzést, hányingert és fejfájást okozott, öngyilkosságról és egyéb borzalmas dolgokról szóló rémálmok gyötörtek. Néha vérnyomás ingadozás szerűen megszédültem.


Viszont miután átléptem a 2 hetet ezek teljesen megszűntek és kezdtem magam jobban érezni, mint hangulatilag, mint mentálisan. Viszont amikor elértem a 2,5. héthez, mintha elvágtak volna egy zsinórt. Mintha nem használna a gyógyszer. Tudom, hogy az 5mg még terápiás adagnak sem mondható.


Holnap megyek a pszichiáteremhez. Szerintetek mire számítsak? Ha dózis emelés lesz visszajönnek a korábbi tünetek?


Válaszokat előre is köszönöm!

Csodás napot mindenkinek!



2021. dec. 14. 22:12
 1/1 anonim ***** válasza:
85%
Egy antidepresszáns hatása nem úgy történik, hogy nem hat és egyik pillanatban valami megfordul és onnantól kezdve már stabilan hat. Kb. 2 hónap alatt folyamatosan lesz jobban az ember. Lesz egy jó napja, majd 2 rossz, utána lesz 2 jó napja és egy rossz és így fordul át lassan az ember állapota (remélhetőleg) egy jobb szintre. Nyilván ez mindenkinél más, de gondolom érted a lényeget. Valószínűleg az első jeleit érezted meg a javulásnak, de az is, lehet hogy csak placebo volt. Még korai bármi biztosat mondani.
2021. dec. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!