Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikroham lehetett?

Ez pánikroham lehetett?

Figyelt kérdés

Tegnap délután a semmiből, normális pulzusszámból kb. fél óra alatt felment 120-ra percenként, mellette enyhe légszomjam volt és úgy éreztem meghalok, meg olyan fura álomszerű érzésem volt.

Szívbetegségem tudtommal nincs, a nyáron voltam EKG-n, minden rendben volt, viszont eléggé szorongó, idegeskedő típus vagyok, lehet hogy ez okozhatta?



2021. dec. 17. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Ha stimmel a sok stressz és szorongás, könnyen lehet, igen. Főleg az álom-szerű érzés miatt, amit leírsz. Ez a deperszonalizáció érzése, nekem is volt néha pánik miatt.

Mennyi idő alatt csengett le? Volt már korábban is ilyened?

2021. dec. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kb. egy óra kellett hogy elmúljon de be kellett vennem 1mg xanaxot. Nem, még soha, meg is ijedtem eléggé :(
2021. dec. 17. 15:50
 3/3 anonim ***** válasza:
92%
Eleinte nagyon ijesztő. Ez simán lehet az, ennek ellenére mégis csak érdemes kivizsgálni rendesen. Sz**, mert el kell menni mindenhova, EKG, akár szív ultrahang, várni kell, meg senkinek sincs hozzá kedve, de érdemes utána járni. Ha mindenhol rendben vagy, akkor valószínűsíthető a pszichés probléma, ami lehet pánikbetegség, generalizált szorongás, depresszió stb...
2021. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!