Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó pszichologushoz járok...

Jó pszichologushoz járok terápiára ?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 6 alkalommal voltam eddig pszichologusnál szociális fobiaval járok hozzá terápiára.

Arról lenne szó hogy a lelki eredetű problémákról sosem volt szó és úgy érzem mindig csak a tüneteket akarja kezelni a pszichológus. Sőt amikor fel hozztam hogy volt hogy fizikailag bántottak nem is foglalkozott vele mintha meg sem hallotta volna. Én szégyellek ilyesmiről beszélni és nehéz tudok megnyílni de ő mintha csak simán tovább lépett volna ezzekel a szavakat"jó,"oké " Bántottak az iskolába? "Zárjuk ki most nem ott vagyunk"

Tudom hogy nem foglalkozunk a multal de engem mai napig bánt minden ami ezzek kapcsolatos gyakran rosszat álmodom most is azért írom ki a kérdést mert fel keltem e miatt nektek mi a véleményetek hogy csak a terápiára fókuszál és a tüneteket kezelni ? hosszú távon mi lesz a fel nem dolgozott egyéb traumákal?



2021. dec. 21. 07:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
ha elégedetlen vagy vele, akkor nem jóhoz jársz.
2021. dec. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
Pszihiáterhez menjél. Mondj el mindent őszintén és eldönti, hogy gyógyszeres kezelés kell vagy sem.
2021. dec. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Őszintén próbáld megbeszélni a pszichológussal, hogy "úgy érzed: a múltban történt lelki dolgok eredménye ami most van" és "mikor lesz szó arról is". Nem tudni miért nem akarja.

A múlttal azért érdemes foglalkozni, mert rögzülhettek olyan viselkedésminták amik a jelenre is kihatnak.

Ha nem akarsz gyógyszeres kezelést, csak pszichológushoz menj.

2021. dec. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, hogy ő még úgy èrzi, nem állsz készen arra, hogy a " mélyebb" dolgokról beszèlj. Bízz benne. De tènyleg mondd el neki, hogy ez téged zavar.
2021. dec. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%
A pszichológus nevének említése nélkül írd meg kérlek, hogy milyen módszerekkel dolgozik. Szerintem lehet, hogy kognitív viselkedés terápiára jársz most, az jelenre koncentrál. Most hirtelen más jelenközpontú terápiás irányzat nem jut az eszembe. De lehet, hogy valamilyen analitikusabb terápiára kellene járnod. Esetleg mélylélektani terápiára, ami az érzéseidre, és a múltra is koncentrál. Illetve, ha nem szimpatikus a módszere, vagy ő maga, illetve a vele történő megbeszélés után sem érzel elég szimpátiát felé, akkor nyugodtan váltsál.
2021. dec. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszolat. Én nem kaptam semmilyen felvilágosítást arról kapcsolatban hogy milyen terápiára járok


A papíron az javasolt hogy "egyéni terápiás megsegítés

Gondolom ebben veszek most részt

2021. dec. 21. 12:50
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj, hogy határozott elképzeléseid vannak arról, hogy minek kéne történnie a terápián, miközben az egyáltalán nem így működik. Tegyük tisztába, hogy a leírásod alapján pont hogy a terapeuta akar oki kezelést, azaz a problémák gyökerénél kezelni a dolgokat, míg te megelégednél a tüneti kezelés szemfényvesztésével is. Mert igen, nagyon nyomasztóak az átélt sérelmek, de nem az a problémád forrása, ahogy te gondolod. Ezért terel el az események elemzéséről a terapeuta, mert azáltal nem fogsz soha változást tapasztalni.

Mit szólnál, ha elmennél láztól égő bőrrel a dokihoz és az nem lázcsillapítót adna, hanem púdert, hogy eltakard a bőröd vörösségét? Ezt várod a terapeutádtól most.

Az, hogy bántottak az iskolában, már csak a következménye annak, amit a terapeuta próbál feltárni nálad, ha hagynád és nem okoskodnál bele. Mindegy, hogy “milyen” módszerrel dolgozik a terapeuta, ezt a kliensének nem kell tudnia, mert az abszolút jól eltávolít a terápia sikerétől, ha a kliens baromira tudja, hogy a problémája miben áll és hogyan kell azt kezelni.

2021. dec. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Csak kérdeztem nem okoskodok. nem tudom honnét vetted ezt lehet az anyukád valagábol szippantottad ki biztosan
2021. dec. 22. 12:34
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
Akihez jársz vannak szakmai "referenciái" értékelései ?! Én csak olyan szakemberhez mennék akiről rengeteg vélemény van.
2021. dec. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Okoskodás = jobban tudod a terapeutánál hogy az mit miért csinál és mit kéne másképp. Így ne remélj változást.
2021. dec. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!