Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem? Nem bírom...

Mi történik velem? Nem bírom már tovább

Figyelt kérdés

Már 3 hónapja rosszul vagyok de nem tudom elmondani hogy mi a bajom. Minden nappal egyre rosszabb lesz ez az egész. Először csak depressziós voltam, most 3 hónapja pedig fura érzésem van. Olyan mintha meg lennék halva, nem vagyok jelen a pillanatokban, ködös az elmém. Egyáltalán nem tudok koncentrálni arra aki körülöttem történik, olyan mintha be lennék zárva a fejembe, a gondolataimba.De azt sem tudom megmondani hogy miken szoktam gondolkodni ilyenkor, mert teljesen üresnek érzem a fejem, olyan mintha nem lennének gondolataim és érzéseim. Úgy érzem hogy semmi sem számít az életben, vagyis hogy is mondjam, mintha már nem élnék és ezért nem számít semmi. Nem látom az értelmét sem az életnek, de nem is szoktam elgondolkodni rajta, konkrétan semmin sem gondolkodom, csak a testem él, a lelkem halott, így érzem. A memóriám is nagyon rossz emiatt, annyira hogy nem emlékszem 2 perccel ezelőtt mit csináltam, min gondolkodtam. Mintha teljesen üres lenne a fejem és minden pillanatot kitörölnének belőle. Aludni sem tudok az üres fejem miatt, mert egyszerűen nincs amin gondokozzak hogy elaludjak és álomba szenderüljek, csak ülök az és nézek ki a fejemből egész éjjel. Szedek valami altatót

először elég volt egy is, most már csak kettővel tudok elaludni. Amikor felébredek olyan mintha nem is aludtam volna, vagy mintha továbbra is csak aludnék, nem változik semmi. Nem tudom másképp megfogalmazni, csak így hogy olyan mintha állandóan aludnék vagy meg lennék halva.

Így másképp értelmes vagyok, csak nem vagyok jelen. Mi van velem? Érzem hogy nem sokáig bírom már és meg akarok halni, mert semmi értelme nincs így az életemnek, kész szenvedés minden pillanat. Talán már pszichiáter sem tudna segíteni ezen, akkora baj van velem.

Ünnepek után elmegyek orvoshoz, de addig is aki tudja hogy mi lehet ez, hallott már ilyesmiről az kérem szépen írja meg, mert attól félek hogy egyedül vagyok ezzel és tudni szeretném hogy mégis mire számítsak majd pszichiáternél.



2021. dec. 22. 07:44
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
ami* körülöttem történik
2021. dec. 22. 07:44
 2/19 A kérdező kommentje:
gondolkozzak*
2021. dec. 22. 07:45
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

Hát és orvosi segítséget nem tudok nyújtani, de annyit tudok, hogy nem mindig gyógyszeres kezelés az amit segít. Ha lelki természetű a probléma, nagyon sokat tud segíteni egy beszélgetés egy jó indulatú emberrel, vagy egy könyv átolvasása. Először talán azt kellene kideríteni, mi lehet a baj forrása? Esetleg több dolog? Nyilván az orvos a természettudományos részben segíthet, de a hátteredet, családi történetedet biztos nem ismeri. Lehet egy régebbi haláleset / félelem jövőbeni dolgoktól / elrontott élet / pályatévésztés / anyagi gondok / rossz társaság (és persze a direkt fizikai-mentális károsodást okozó alkohol, drogok, de ezek valamennyire kimutathatók stb.)


Én egy könyvet tudok ajánlani, hátha segít valamennyire a problémafelismerő (és talán majd problémakezelő) fázisban: dr. Hárdi István: Lelki élet, lelki bajok (Budapest, 1982), ez elég sok területről körbe járja a problémákat.


[link]

2021. dec. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Otthon vagy, nem dolgozol?
2021. dec. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%
Miért nem mentél eddig orvoshoz?
2021. dec. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
9%
Fogadd be Jézus Krisztust a szívedbe és örök életed lesz.
2021. dec. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, már 2 hete nem voltam iskolába emiatt. Azelőtt is nagyon nehéz volt, nem voltam képes tanulni emiatt, nincsenek átmenő jegyeim. Most már csak ülök itthon, és szenvedek. Szüleimet nem érdekli, pedig mondtam nekik hogy mi van, de azt hiszik azért mondom mert nem akarok suliba menni. Nagyon tehetetlen vagyok, állandóan az öngyilkosságon gondolkodom, mert nincs más megoldás, és úgy sincs értelme az életnek.
2021. dec. 22. 08:21
 8/19 A kérdező kommentje:

08:19

Mert a szüleim nem hisznek nekem

2021. dec. 22. 08:23
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Van orvosság a bajodra, de csak ha orvoshoz mész. Hívd fel telefonon az orvosodat, és kérj beutalót pszichiáterhez, a szüleiddel ne törődj, attól, hogy ők ilyenek, neked még JÁR az ellátás.
2021. dec. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
Konkrétan azt mondd az orvosodnak, hogy erős öngyilkossági késztetésed van, a szüleid nem hiszik el, ezért kérsz beutalót pszichiáterhez.
2021. dec. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!