Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterapeutától hányadik...

Pszichoterapeutától hányadik alkalom után elvárható a terápiás terv és a terápiás szerződés? Hogy feketén fehéren írásban is meglegyen mi a terápia mi a terv mik a mérföldkövel és mi a terápia időkerete?

Figyelt kérdés
Mert amíg ezek nincsenek lefektetve írásba addig mese habbal az egész. Egy nagy nulla,.
2021. dec. 23. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Á, már megint te. Nem unod?


Amugy ha szeretnel ilyet akkor ezt jelezd neki az 1. alkalmon, ha nem akar adni es nem szeretnel igy vele dolgozni akkor keress mast.

2021. dec. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Ilyen szerintem nincs, amire te gondolsz.

Ha valami megállapodás van, akkor gondolom az első alkalomnál szokás.

De szerintem sok esetben ez nem ilyen kézzelfogható, mert egyszerre sok derületen van a munka. A kliens körülményei, hozzáállása is lényeges.


Ez a szerződés dolog kb coachnál lehet szerintem, mert ott van lekorlátotva, hogy mibe nyúlhat bele, hiszen nem olyan komoly szakember ő.

2021. dec. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos sztem, h elore meg lehet mondani az idokeretet. Ez fugg a paciens hozzaaallasatol is, egyeni kvalitasaitol.

Van, aki egy adott hosszusagu terapian tobbet, van aki kevesebbet fejlodik.


Szerintem szerencses a pszichologus, akit nem valasztasz👍

2022. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!