Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom felül akarja bírálni az érzéseim, konkrétan megmondja hogy szerinte én mit érzek. Néha téveszmés is, felfuvalkodott, nagyképű, és kontroll mániás. Ő szabja meg a kereteket, szabályokat állít de csak másoknak, és feljogosítva érzi magát arra, hogy úgy beszéljen egy másik emberrel, mint egy dara ronggyal. Mi a fene baja van?
2021. dec. 23. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nárcisztikus személyiségzavar.
2021. dec. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A súlyosabb formája? Mondjuk olyan már volt, hogy egyik nap taglalta miért nem nárcisztikus. Rá 2 napra pedig büszkén kijelentette hogy ő nárcisztikus. Nem tudom hogy felfogja-e hogy ez mivel jár és mit okoz másokban?
2021. dec. 23. 18:31
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz külső szemlélőként megítélni, mennyire súlyos. Nem ismerem személyesen, és a gyerekkoráról sem tudok semmit. Ezt pszichiáter vagy pszichológus tudja csak megállapítani pontosan. Ha az a helyzet áll fenn, amit írtam, akkor ha fel is fogja, dacból nem fogadja el, hogy ez a helyzet, csak ha olyan személy világítja rá erre, akiben teljes mértékben megbízik.


Neki valójában valami gyerekkori traumából fakadóan lehet nagyon alacsony önbecsülése, és belül csak szenved, megveti magát. Kívül meg az ellenkezőjét mutatja, magabiztosnak, önelégültnek, arrogánsnak. Ezek együttese alkotja a védekező mechanizmust az ilyen embereknél.

2021. dec. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon arrogáns, provokáló, és lekezelő. Az pedig hogy ő akar uralni embereket, ő szabja nekik a szabályokat, ezzel akarja kontroll alatt tartani őket, az valami kegyetlen ahogy teszi. Érzelmi zsarolásai is vannak. Ami tegnap jó volt, az másnap nem.
2021. dec. 23. 18:46
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Nem mindegy neked hogy milyen címkéje van? Ha zavar kerüld el neki is jobb lesz még neked is
2021. dec. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Mi a szarért beszélsz még vele?
2021. dec. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Már csökkentettem a kommunikációt, de ezt is szóvá tette.
2021. dec. 23. 21:26
 8/13 anonim ***** válasza:
7es miért nem hagyod el?
2021. dec. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyrészt mert a barátom aki beteg, másrészt jön utánam zargat. Van hogy napokig nyugi van, normális, de hirtelen átfordul benne valami és kicserélődik. Jelzem hogy férfi vagyok és az illető is férfi, tehát nem női ff kapcsolat, hanem ff barátság.
2021. dec. 23. 21:32
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ő a szadista te meg a mazohista
2021. dec. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!