Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elvileg nem vagyok depressziós...

Elvileg nem vagyok depressziós, mégis hagyom veszni az életem, lusta vagyok mindenhez. Mi ez, miért?

Figyelt kérdés

Teljes pszichiáteri kivizsgálás után generalizalt szorongás címkét kaptam, rá is kérdeztem, depresszió nem igazolt. Nem veszem komolyan a munkám határidőit, a lakás úszik, éjjel sokáig fent vagyok, másnap persze fáradt álmos egész nap, estére pörgök fel. Vannak hobbijaim, a családom ellátom, de sokszor érzek örömtelenséget. Csak netezek, akkor is ha közben is idegesít hogy ezt csinálom a feladataim helyett. Net függőség? Koncentrációs problémák miatt figyelem zavar kivizsgálást kértem, az sem igazolt, ott kaptam a fenti státuszt. Gyógyszert sem javasoltak, mondván hogy inkább pszichológiai segítség kell, bár elismerték hogy tisztában vagyok a helyzetemmel és az okokkal. 4 pszichológust kerestem fel, és mivel kb ok okozati összefüggésben találtam a helyzetem mind a 4 elküldött azzal, hogy csak unatkozok, hisz annyi mindent értek, hogy azzal fél évnyi munkájukon túl is vagyunk.

Mégsem jutok egyről a kettőre. A házasságom 21 es csapdája, nem jó de gyermek miatt nem megyünk szét. Bár lehet hogy csak az én bajaim miatt vannak veszekedések. Pdst is akad, de ezzel eléggé tisztában vagyok, ez az amit jobban kiveséztem, mint amit egy pszichológus segíteni tud.

Látszólag ideális családi és személyes életem van.


Mégis szenvedek.


2021. dec. 25. 02:11
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

Tényleg "csak" unatkozol.

Próbálj ki valami újat a pároddal.

Kis szexi ruci vagy ilyesmi.

Vagy ha nem érdekel a szex akkor olvass könyveket.

Ne elemezd magad állandóan!

Lazulgass, néha kell az. :)

1 jó termál vagy ilyesmi sokat segít.

Új helyek, új élmények.

2021. dec. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Nehezen hihető, hogy 4 pszichológus azt mondta, hogy csak unatkozol! Ilyet 1 se mond, nemhogy négy, pláne ha még fizetnek is neki.

Az is furcsa, hogy ezt nem minősítik depressziónak, pedig az. Az elején még sajnáltalak is, de a szöveged végére kiderült, hogy egy nagyon kellemetlen, kötözködő, nagyképű alak lehetsz. Talán azért nem akartak veled foglalkozni. Több alázat és több lágyság tán jót tenne neked ehelyett a mindenki hülye, csak én vagyok helikopter hozzáállás helyett.

2021. dec. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. Azt mondta h a mai magyar társadalom probléma (nő helye a háztartás) ellen lázadok. Váljak el. (közös időpont nehézkes osszehozasa miatt közösen megegyeztünk h vége)

2. Szerint csak az időmenedzsmentet kell elsajátítanom.( úgy ereztem, hogy csak határidő napló használat oktatást kapok, leléptem)

3. Szerinte szülés után depresszióm van 5 éve és unatkozom (ő szülés előtt volt, egy alkalom volt, nem vállalt el)

4. Azt mondta, amit az első, hogy átlag magyar problémám van.

2021. dec. 25. 02:51
 4/10 A kérdező kommentje:
Javulni szeretnék, uh érdekel minden vélemény. Nem pontoztam le a 2.at se.
2021. dec. 25. 02:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy átérzem, amit te, mert én is hasonlóan vagyok.


Kb. olyan, mint amikor igaziból nem kell küzdeni új előrelépésért/győzelemért és csak ki kéne tartani és mindent tűrhetően megcsinálni. A stratégiai játékokban érzek hasonlót, amikor tudom, hogy megnyertem, de nincs kedvem végigjátszani még fél órát, hogy kiírja a végén, hogy "győztél". Viszont a saját életemmel nem lehet azt csinálni, mint egy számítógépes játékkal, hogy kilépek és kezdek újat.


Én is akkor érzem magam jobban, amikor valami miatt nem tudok egy-két óránál többet netezni egy nap. Én most azon gondolkodom, hogy veszek egy buta telefont és kihajítom az okos telefonomat, hátha az segít.

2021. dec. 25. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
+1 Coldturkey a számítógépre, jelszóval védve és csak a férjed tudja a jelszót te nem.
2021. dec. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
58%

Sajnállak...és megértem miért hagytad ott ezeket a kuruzslókat. Mondanám, hogy keress fel egy jót, csak ugye ki jó?

A gyerek rengeteg erőt tud adni és célt is, hogy nap-mint nap fel kelj és csináld aktívan a mindennapokat.

Talán érdemes lenne a pároddal elbeszélgetni, mert ő az a felnőtt, aki a legközelebb áll hozzád, de beszélhetnél barátaiddal vagy közeli rokonokkal is. Sokszor az is elég ha kibeszélitek egymásnak a gondotokat.

Vagy lehetne ebből egy rendszer, hogy 2 hetente összeültük valamelyik barátoddal 1-2 órára és csak elvagytok. Egyedül nehéz kitörni a mindennapok unalmából. Vagy keress tanfolyamot, ahol lehet barátkozni.

De sokszor egy jó alvás és egy meleg leves is sokat segít.

(2. válaszolóval meg ne törődj, könnyű így ismeretlenül beszólni, csak nem éri meg)

2021. dec. 25. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hány órában dolgozol, szereted-e munkád, jól érzed-e magad a munkahelyeden?


Minden háztartási munkát te csinálsz otthon?


A kisgyerekeddel tudsz azért örömmel foglalkozni vagy az is inkább kötelesség?


A férjeddel mi a fő problémád (gondolom azon kívül, hogy semmit nem csinál otthon)? Meg lehet azért még javítani a kapcsolatot, el tudnátok menni párterápiára?


Internet függőnek érzed magad? Naponta hány órát netezel? Elképzelhető, hogy azért netezel, mert csak így tudsz a valóságból kiszakadni?


Miért van PTSD-d ha szabad kérdeznem?


Miben nyilvánul meg a szorongásod?

2021. dec. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hány órában dolgozol, szereted-e munkád, jól érzed-e magad a munkahelyeden

fősuli óta (10+) ezt csinálom. Irodai munka, laptop 100%.ban. Egyszer próbáltam mást, könyvelést (mérlegképes) dolgoztam benne 2 évet, de borzasztó monoton volt. A jelenlegi munkám Home office teljesen, így elúszik napon, dolgozok éjjel is, nappal is csinálok mást is. ha sikert érek el, akkor jó érzés, de alapvetően most nem érzem hogy szeretem, de nem tudnék mást mondani, másik munkát amire vágyom.


Minden háztartási munkát te csinálsz otthon?

itt nem az zavar, hogy én csinálom teljesen, hanem hogy ha nincs hozzá erőm és kimarad, vagy úszik a lakás, akkor beszól, elmond mindennek, trehány, stb. Ha erre az a válaszom, hogy akkor lehet jobban csinálni, tessék, akkor is fel van háborodva, hogy ez a nők feladata, ő nem mos magára, ő nem porszívózik, ő nem rak rendet.


A kisgyerekeddel tudsz azért örömmel foglalkozni vagy az is inkább kötelesség?

tudok, ebben nincs nem szeretem rész, sokat játszok vele, be tudom vonni a főzésbe pl, együtt alkotunk valamit, szeretek olvasni, beszélgetni birkózni vele, túl vagyunk a dackorszakon, amit utólag úgy ítélünk meg, hogy jól kezeltünk, így azt mondom ebben sikeresek is vagyunk ( végre valami)


A férjeddel mi a fő problémád (gondolom azon kívül, hogy semmit nem csinál otthon)? Meg lehet azért még javítani a kapcsolatot, el tudnátok menni párterápiára?

nem akar párterápiára jönni. Hirtelen haragú, olyankor elviselhetetlen. Most szabadság alatt nyugodt, ha ilyen lenne mindig, akkor nem lenne gondom vele. De a feszültségét rajtam vezeti le, türelmetlen velem egy érzelmi hullámvasút vele az élet, sosem tudni mikor robban és olyankor bántó, kritikus, lekicsinylő


Internet függőnek érzed magad? Naponta hány órát netezel? Elképzelhető, hogy azért netezel, mert csak így tudsz a valóságból kiszakadni? Munkám miatt vagy laptopon dolgozok vagy a mobilon. A gyermekem születése után lettem függő, végeláthatatlan szoptatás, éjszakázások, altatások és aztán azt vettem észre, hogy ha nem háztartással vagy a gyermekemmel foglalkozok, akkor netezek. azóta már szerintem konkrétan fizikai tüneteim vannak, ha nem tudok netezni, mint egy drog. Ezt is mondtam pszichológusoknak, de csak legyintettek, hogy elhatározás kérdése. Elhatározásból egy hétvégére le tudom tenni, de aztán ott a kísértés ha szorongást okozó teendőm van és máris netezek. Én csak fizetés programot találtam weblap blokkolásra.



Miért van PTSD-d ha szabad kérdeznem?

mentálisan nem egészséges szülő nevelt fel



Miben nyilvánul meg a szorongásod?

főleg éjszaki pánikban ( nem pánikroham, hanem órákig tartó agyalás és kétségbeesés) illetve halogatás, egyszerűen nem látom a fától az erdőt, amitől félek annak nem tudom, hogyan álljak neki. olyan félelmeim vannak bizonyos dolgoktól, mint mondjuk egy átlag embernek egy államvizsgától. Egyszerű hétköznapi dolgok ( találkozni valakivel, az egész karácsony, elintézni valami hivatalos ügyet ami kicsit problémásabb, nagy falat munka, stb)

2021. dec. 27. 00:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszaidat. Szerintem elég egyértelmű, hogy bőven lenne miért terápiára menni. Ezeket egyedül nem fogod tudni megoldani. A gyerekkorod önmagában olyan dolog, amit fel kell dolgozni. A párkapcsolatod, a szorongásod, a függőséged is olyanok, amikkel foglalkozni kell. Amit most tudnál csinálni, hogy olvasgatod kicsit a netfüggőséggel kapcsolatos információkat (persze a neten :) ).

[link]

[link]

2021. dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!