Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bármilyen gyógyír, tipp a...

Bármilyen gyógyír, tipp a szorongás és stressz ellen?

Figyelt kérdés

Mostanában jött elő, kb. az egyetem óta, hogy mintha egy folyamatos szorongás lenne rajtam: könnyen görcsöl a hasam és mindig hasmenésem van, viszont biztos, hogy nem az étel vagy más betegség miatt. Általában ahogy elfog egy rossz gondolat, egyből elkezd görcsölni a hasam és mintha az emésztésem 1000x-ére gyorsulna. Emiatt a szorongásos érzet miatt nincs is általában étvágyam csak napi egyszer étkezem, azt is estefele, ha kicsit az élet meg a környezet lenyugodott körülöttem, velük együtt én is. Viszont ha étkezés közben történik valami negatív, egyből elmegy az étvágyam és mintha teljesen jól laktam volna a semmivel.


Talán a legnagyobb probléma, hogy ez mostanában a különböző programok esetén is, pl. bulik során is megtörténik ezért már nem is fogyasztok alkoholt, mert csak jobban felerősíti ezeket az érzéseket.


Van bárkinek bármi tapasztalata ilyen téren? Ötlete?


Köszi előre is, sokat jelent bármilyen segítő gondolat!



2021. dec. 25. 08:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

az jó, ha már az alkoholt elhagyod. nincs is rá szükséged igazából.

IBS, nehezen diagnosztizálható betegség. az, h keveset eszel pont nem jó, olyan ételeket kellene egyél ami feltölt energiával, jó tápanyagokkal, vitaminokkal, mert ezért-is-gyengébb az idegrendszered. próbáld ki a zabot reggelente, kis forró víz, pici lekvár, vagy gyümölcsök. sok fehérje, jó szénhidrát van benne és nyugtatja a gyomrot. nekem bevált. estére natúr joghurt, a sok hasmenés okozta probiotikum utánpótlás egyik szere, de persze gyógyszertári pre és probiutikumot is érdemes kipróbálni. fekete szén, ez egy természetes hasfogó. de ha megy a hasad akkor inkább menjen, ezt már inkább akkor szedd be amikor szinte víz jön ki. sovány párolt, sült fehér húsok, csirke, hal, főtt tojás. ezek nagyon jó protein források, és nekem kiskoromba is ha fájt a hasam főtt krumplit adott anyám, amibe volt köménymag, nagyon jót tesz a beleknek. és rizs, főtt, sós, hogy az elektroliteket pótold. nem koffeines teák, gyógyteák, pici cukor, de langyos teába mézet raksz az még antibiotikum hatású.

mentálisan kell megerősödni sajnos, ez nem egy nap alatt jön létre. meditáció segíthet. én azért tej-glutén-ra megnézetném, hogy allergiás vagy-e. tejport mindenbe raknak, gyógyszerekbe is sajna. pici adagokat egyél, de napi3szor legalább, hogy a vércukrod stabil legyen, így könnyebben teljesítesz tanuláskor. az agy rengeteg cukrot fogyaszt. sok tiszta víz, a legjobb ha veszel szűrő kancsót, tilos a kávé, koffein ideges embereknek. gyógyteák-kamilla citromfű kezdésnek, tescoba is lehet kapni én is azt iszom. és mozogj mindennap, a belek szeretik a mozgást, és ahogy mozogsz jó nyugtató hormonok keletkeznek. ezeket első körben ajánlom. vércukor és vérnyomás mérést a fiatalok is elkezdhetik, mert ők is lehetnek betegek sajna. és hallgass olyan zenét ami megnyugat. most röviden ennyi :)

2021. dec. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasmenésre jó a banán.


Ez lehet IBS is.


Relaxáció napi 2-3x (autogén tréning típusú) segíthet. Gyógynövényes nyugtatók, teák is jók. Valeriana tartalmút ne szedj túl sokáig. Citromfű, komló jó.


Próbálj kikapcsolódni. Kellemes zene, illatgyertya, párologtató, természetben séta (vagy akár a ház körül), gyógyfürdő, masszázs, teaház (van citromfű teájuk).


Szént tabletta, bolus adstrigens. Nem baj, ha bent marad, aminek ott kell lennie, mert nincs vírusod, bacid.


Ha ezek nem segítenek, pszichoterápia lehet jó. Végső megoldásként nyugtató hatású antidepresszáns vagy àtmenetileg kis adag nyugtató

2022. ápr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!