Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám a testvéremmel...

Hogyan tudnám a testvéremmel megbeszélni, hogy még mindig bánt...?

Figyelt kérdés
... hogy tavaly a pszichiátrián kötöttem ki és nem látogatott meg, aztán fél évig kórházban voltam (pszichiátriai rehab) és nem hívott fel egyszer sem, sem Karácsonykor, sem a születésnapomon? Azóta már jó pár hónap eltelt, kétszer vagy háromszor beszéltünk, de amikor én említettem neki, hogy haragszom rá emiatt, akkor annyit mondott, hogy "értem". Fel tudom fogni, hogy nem kötelessége rosszul érezni magát emiatt vagy bocsánatot kérni, de én egészen biztos, hogy ha ez vele történt volna meg, akkor kerestem volna és ha nem kerestem volna és megtudnám, hogy ez neki rosszul esett, akkor bocsánatot kérnék.

2021. dec. 26. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Mondd el neki részletesen, hogy ez miért esett neked rosszul. Lehet, hogy számára ez nem akkora dolog, de neked még mindig tüske. Ha viszont arra sem reagál úgy, mint akinek fontos a saját testvére, akkor nincs mit tenni.
2021. dec. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Elmondtad neki. Megértette. Nem érdekli. Ennyi.
2021. dec. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk sokban függ, hogy mi miatt kötöttél ki ott, ahol. Családnak volt-e hozzá köze, neki, stb. Mert lehet, hogy egyszerűen nem akarta a panaszkodást hallgatni, a sebeket feltépni, úgy gondolta, hogy könnyebb neked a gyógyulás, ha nincs jelen.

Beszéljétek meg.

2021. dec. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm mindkettőtöknek.
2021. dec. 26. 11:07
 5/5 A kérdező kommentje:

3

Neked is köszönöm. :)

2021. dec. 26. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!