Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mentális betegségnek...

Ez mentális betegségnek számít és ha igen akkor minek?

Figyelt kérdés
Az apámról van szó.Ő egy diplomás ember gépészmérnök. Nem tudok olyan embert aki szeretné,mert: Nagyon beképzelt,sokra tartja magát,ő mindenkinél okosabb,szebb,jobb stb.Utálom én is és anyám is,pedig ő egy hatalmas szívű nő. 0 humorérzéke van.Viccet nem érti egyáltalán.Minden legapróbb kritikán megsértődik,ilyenkor rendkívül agresszív,ordibál. A saját családtagjain,gúnyolódik,minden apró dolgon felhúzza magát,apróságokba beleköt(pl az asztalon miért a baloldalon van egy pohár,miért nem a jobbon).És ha visszaszólunk,mindjárt ordibál.Értelmesen vitázni se lehet vele mert csak neki lehet igaza.Utálják a munkahelyén,utálják a szomszédok stb. Anyám depressziós volt tőle,én meg tizenévesen alkoholista(már nem iszok egyáltalán évek óta,mióta elköltöztem).Ja ő is munka után megissza a napi 4-5 sört,hétvégén még többet.(Mikor anyámmal megházasodtak utána hirtelen ilyen,előtte nyájas,kedves volt. Néha 1-2 ember előtt meg tudja játszani magát és hozza ezt a stílust. Az apja is hasonló volt,csak valahogy őt jobban kedvelték,mert ő szeretett közösségbe(kocsmába) járni,de otthon ugynolyan agresszív,iszákos ember volt.Én hála istennek egy sokkal,nyugodtabb,rugalmassab ember vagyok.
2021. dec. 27. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Már előre is bocsánat, de szerintem egy egoista fasz az ilyen ember!Nagyon sajnállak és anyukádat is, nem is értem miért van vele!
2021. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
63%
Nem vagyok szakértő, de tanultam pszichológiát. Nem mentális, inkább szociális problémának tűnik. Szerintem a múltjában keresendő a probléma forrása, valószínűleg az apától "öröklődött" ez a fajta viselkedés, vagy valamilyen gyengeséget próbál erőszakkal elfojtani. Pszichológus tudná konkrétabban feltárni a problémát - nem feltételezem, hogy ezt a szót ki lehetne előtte ejteni, nemhogy rávenni, hogy felkeressen egyet. Gondolom, ő jól érzi így magát, legalábbis kifelé ezt mutatja.
2021. dec. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már elhagyta anyám,többszöri depresszió után és persze föl volt háborodva apám,ő szerinte egy boldog család voltunk stb,mikor folyamatos lelki terrorba tartott mindenkit.
2021. dec. 27. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!