Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziót véltem magamon...

Depressziót véltem magamon felfedezni. Antidepresszánson gondolkodtam. Azt csak orvos írhatja fel, vagy tudok venni recept nélkül is?

Figyelt kérdés
2021. dec. 27. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az antidepresszáns vényköteles.

Amit kipróbálhatsz, enyhe nyugtató hatású készítmények pl valeriana relax, sedacur forte.

2021. dec. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Orbáncfű kapszula recept nélkül kapható a DM-ben is.
2021. dec. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy orvos, ne diagnosztizald magadat.

Szakorvos írhat fel antidepresszanst, indokolt esetben.

2021. dec. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elso korben pszichologus es ha valoban igazolodik a gyanu, akkor pszichiater.

Amit te annak hiszel, az kozel sem biztos, hogy az.

2021. dec. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Egy idióta világban az a normális, ha valaki depressziós.


Amúgy meg sikerélmény, elhivatottság valami iránt... és kész is egy jobb élet. Sport, olvasás, esetleg család, ezt jobb minden gyógyszernél.

2021. dec. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem ajánlom az antidepresszánst.

Először is pont úgy kezeli a helyzetet, mint az Algopyrin a csonttörést. Eltompítja a fájdalmat, de semmit nem kezd a problémával, szóval ha leállsz vele, visszajön minden szar, és még lejönni is baromi nehéz róla, mert függőséget okozhat.


Másrészt meg... nincs másrészt (vagy elfelejtettem:D), igazából ez a lényeg, nem oldja meg a problémát egyáltalán.


De depresszió kezeléséhez legtöbb esetben még csak bogyó sem kell. Ha nem hiszel az életmód váltásban, amit 5ös írt, akkor menj el egy pszichológushoz. Ő majd feltesz pár kérdést ami segít. Persze ehhez az kell, hogy te is ki akarj lábalni a dologból. Ha ez nincs, akkor gyógyszerrel sem fog menni.

A pszichiáterek is csak arra használják az antidepresszánst, hogy nyitottabbá tegyék a pácienst, hogy eredményesebb legyen a pszichoterápia. Önmagában a gyógyszer csak tünetet csillapít, ráadásul vannak mellékhatásai is. Meg a függőség ugye.

2021. dec. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a #6-nak!!!


És persze egyszerűen nem akarom elhinni, hogy létezik olyan, aki azt gondolja, hogy bemegy a patikába, és vesz bármilyen gyógyszert, mint egy sima kalmopyrint....

2021. dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!