Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lassan 3 éve tartó (feltehetől...

Lassan 3 éve tartó (feltehetőleg) PTSD-t mennyi idő alatt tudják helyrehozni a szakemberek? Árban mennyi lenne szerintetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, ahány ember, annyiféle ár/idő. Nem igazán szeretek viszont másokat beavatni, vagy beszélni róla feleslegesen, de szeretnék megszabadulni a tehertől, ami nyom, de nyilván nem szánnék rá egy havi fizetést se. Köszönöm előre, ha érkezik értelmes válasz! Kellemes Szilvesztert! :)

2021. dec. 28. 17:11
A kérdező szavazást indított:
Megéri foglalkozni az üggyel, és pszichológushoz, pszichiáterhez fordulni
Nem éri meg költeni rá, majd elmúlik (pár évtized múlva magától)
9 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

valóban sokmindentől függ és nem attól hogy 3 éve vagy 30 éve volt. Vannak olyan traumák amit feldolgozni iszonyat hosszú idő és van olyan is hogy ha megtalálják a megfelelő érzékeny részt akkor egy tökéletes kérdés is ki tudja ereszteni a gőzt. Nekem volt ez is az is. Pl a párkapcsolat miatti túlzott és irreális szorongasommal jártam pszichológus pszichiáterhez fél évet, semmi javulás. Majd édesanyámat behívva átvettük a szüleim kapcsolatát, az ő sorsukat és mint valami lufi abban a katartikus eseménybem megszűnt az én szorongasom. Egész hihetetlen. Egy másik, gyermekkoromat végig kísérő trauma meg úgy tűnik velem marad, részem már, hiába vagyok vele 100% ban tisztában egyszerűen nem tudom letenni az általa okozott csomagot.


Kérdésedre a válasz, menj el szakemberhez és állj neki a feladatnak. Ne azon görcsölj hogy mikor érünk már oda ahol semmi gondom nincs hanem az apró sikereknek is örülj és a fejlődést tartsd szem előtt ne azt hogy kiradirozd a múltat

2021. dec. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem tudod, árban mennyit szántatok, vagy szántál rá?

TB mennyit áll ebből, ha áll?

(a sok év alatt én is nagyon sokat kérdeztem, és elemeztema szituációt, többször megállapítottam, mi miért, hogyan történt, mégsem javult semmi, maximum csak egy időre)

2021. dec. 29. 03:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát előfordulhat,ha sokszor végigelemzed,akkor se fogsz semmit se találni.Mert olyan logikát épitünk fel kőré,hogy nem veszük észre.Csak onnan tudjuk,hogy baj vam,hogy érezzük stresszt,idegességet,szorongást.Ilyenkor jön a phszihológus.Lehet,ha sokat beszéltek róla,ő észre veszi azt a kis hibát,amit te nem.És onnantól kezdődik igazából a terápia az adott probléma miatt.
2021. dec. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyit leírok,hogy én is tb-shez járok.Már lassan 1 éve.Eddig a teljes költséget fedezte.Nyílván,ha kell gyógyszer,akkor azért már fizetni kell.De magát az órákat álja
2021. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!