Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A volt nejem pszichopata,...

A volt nejem pszichopata, örökölheti a közös gyerekünk?

Figyelt kérdés

Papirja is van róla...

Elváltunk,a gyerek hozzám került, 2 éves kislány. Genetikai úton örökölheti? Akkor is ha én nevelem és nem az anyja befolyása alatt van?


2021. dec. 30. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen sajnos.
2021. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van genetikai tényező a pszichopátiában. De ez nem annyira egyszerű történet, mint pl. a vércsoport öröklődése, hogy biosz érettségin ki kell következtetni a szülők és nagyszülők ismeretével, hogy a gyerek milyen vércsoportú lesz.
2021. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen örökölheti de szerintem vidd el szakértőhöz ha nagyobb lesz.Kisgyermekkorban ha másodlagos akkor gyermekkorban még lehet fejlődést elérni de a ha elsődleges sajnos már nem.
2021. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

Csak a hajlamot örökli nem azt, hogy biztosan az lesz.

Nevelésnek és környezetnek is nagy szerepe van, hogy előjön-e.

2021. dec. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Leginkább hibás mintakövetéssel tud egy gyerek átvenni egy személyiségzavart. Ha már pozitív példaként tekint az érzéketlenségre lelkiismeret nélkül, akkor már nagy rá az esély.


Az Antiszociális Személyiségzavar(ASPD) jobb meghatározás.

2021. dec. 31. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az ötössel nem értek egyet. A pszichopátia saját személyes tapasztalatom alapján szervi eredetű, és nem gyógyítható, de gyerekként még van valami remény, így foglalkozni kell vele, hogy ne romoljon olyan szintre, mint kezeletlen esetben a felnőtteknél. A szomszédom pszichopata, 8 éve zaklat minket, és nagyon beteg, de 8 évig nem gondoltam volna róla, hogy bármi mentális betegsége lenne. Egy közveszélyes beszámíthatatlan embert uszított a családom ellen, olyan emberek ellen, akikről tudja, hogy teljesen ártatlanok, mert meg akarja venni már 10 éve a lakásunkat. Olyan mélységesen gonosz nő, ami mélységes gonoszság ép embereknél már nem létezik. El akarta vetetni tőlünk poénból, szórakozásból a gyerekeinket, azt hazudva a gyermekvédelemnek, hogy mi bántalmazzuk őket. Mikor én emiatt kórházba kerültem, mert megfélemlített minket a gyermekvédelmis nő, hogy ő bármikor kiemelheti a családunkból a gyerekeinket a pszichopata szavára, akkor ebből annyi jött le a pszichopatának, hogy akkor ezt kell tenni, mert ezzel még rám is lehet hatni. Életmentő beavatkozásom volt, mert fokozottan stressz érzékeny vagyok. A pszichopata folyton azzal vádolt minket hamisan, amiket ő elkövetett ellenünk, és közben beadta a teljes környezetünknek, hogy ő a legártatlanabb, legőszintébb, legjóindulatúbb ember a világon.


Nagyon fontos, hogy vizsgáltasd meg a gyereket, mert ez szervi gond, agyi elváltozás, nem környezeti hatásra alakul ki. Legalábbis én csak ezt a formáját hívom pszichopátiának, akinek megvan az agyi elváltozása, és menthetetlen. Sajnálom szegényt, ez nagyon nagy teher, de inkább a környezetének megterhelő szerintem, nem neki.

2021. dec. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogyan tudtad rávenni a feleségedet, hogy kivizsgáltassa magát? Milyen tünetei voltak? Én a miénket már el akartam vitetni, de azt mondta a pszichiáterem, hogy, amíg nem öl embert, nem lehet elvitetni. Most a bűncselekményei miatt próbálom börtönbe juttatni, amiket ellenünk elkövetett (hamis vád, hamis tanúzás, tiltott adatszerzés, bizonyítékok manipulálása, stb).
2021. dec. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én jókat mosolygok a kérdésen és a válaszokon is. Önjelölt megmondók tömkelege szakszavakkal megspékelve. Egyenesen fantasztikus. A pszichopátia nem olyan megfogható és negatív dolog mint ahogyan itt állítják. Együtt lehet vele élni, tudatában is lesz a dolognak. Apám se volt érzelmekkel teli ember, szó szerint kell ezt értelmezni, de sosem vert engem, na meg tulajdonképpen rosszban sem voltam vele. Valóban jogos az hogy gyakran töltenek be az ilyenek vezető szerepet. Magam is, meg apám is.

Empátiám például nekem sincs, igen tudom mit jelent értem én hogy miről szól. Mondhatom magamat sikeresnek, bár tulajdonképpen nem foglalkoztat, mert mindig minden unalmassá válik egy idő után.

Előnye az hogy meg tudja tervezni a jövőjét mindenféle érzelmi buktatókat nélkülözve.

Az érzelem hiánya se igaz teljesen, hiszen érzelem a dögunalom meg az izgalom is.


Egy szónak is száz a vége: Ettől még élhet teljes életet a gyereked.

Ez a mindenre varrjunk rá valami pszichiátriai kórt meg egy nagy marhaság, újkori divat.

2022. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ajánlom ezt

A nevelés is sokat számít az agykutató szerint, olvasd vègig

2022. jan. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hú, a 9-es válaszoló linkjét én is megnéztem, és nagyon jó! Mikor leírja, hogy milyen egy pszichopata, az nagyon, egy az egyben igaz. Teljesen el tudja bűvölni a környezetét. Az, amelyiket én ismerem, úgy vezette az orruknál fogva a rendőröket, a bűnügyi osztályvezető is mindent megtett érte, mindent elhitt neki, ahogy a teljes gyermekvédelmi rendszer is. Úgy hazudott, mint s vízfolyás. Mindenkit az ujja köré csavart, mindenkit manipulálni tudott, bárki bármit megtett, hogy neki segítsen, miközben ő maga volt a bűnöző. Rengeteg ember életét tette tönkre pont azért, mert mindenki segíteni akart neki, ezért bűnelkövetőkké tette a környezetét, mert s hivatalos személyek túllépték a hatáskörüket, hogy neki segíthessenek. A teljes gyermekvédelmi rendszer és a helyi rendőrség bűnügyi osztályvezetője ellen eljárás indult azért, mert a pszichopatának szórakozni volt kedve.
2022. jan. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!