Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha váltottál pszichológust,...

Ha váltottál pszichológust, akkor mi okból tetted?

Figyelt kérdés

2021. dec. 31. 11:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az első pszichológusomnál nagyon zavartak a némán töltött percek. Minden ülés olyan volt, hogy beszéltem, ő valamit röviden reflektált rá, amit néha teljesen hülyeségnek éreztem, aztán ha nem jutott eszembe semmi és neki sem, akkor csend volt, amíg el nem kezdtem beszélni megint. Nem tett fel jó kérdéseket, amikor kérdezett, az is olyan volt, hogy nem igazán éreztem, hogy ezzel nekem segít. Amikor javasolt valamit, hogy a szemléletmódomat hol tudnám formálni, képtelenségnek éreztem, hogy beépítsem, mert annyira távol állt tőlem. Nagyon szorongó és visszahúzódó vagyok.

A mostani terapom klinikai szakpszichológus. Nagyon megértő, tájékozott, segítőkész, egész hétre való gondolkodnivalót kapok minden alkalommal (nem úgy, mint az elsőnél, hogy ha nem tudunk valamire rájönni, akkor azt mondja, hogy gondolkodjak rajta, hanem csak szimplán foglalkoztatnak az elhangzottak). Úgy érzem, most tényleg fejlődöm és rájövök magammal kapcsolatban teljesen új dolgokra

2021. dec. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is emiatt váltottam.Szinte csak én beszéltem még a 4.foglalkozás után is.Szinte nem is kérdezett,ha én szerettem volna választ kapni a miértre?,csak annyit mondott,ezen még dolgoznunk kell,és hogy minden ember más.Szóval a pénzemet nem szerettem volna rá tovább pazarolni,így lecseréltem.Itt még csak egyszer voltam,majd meglátom.
2022. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!