Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mennyire egészséges elmeáll...

Ez mennyire egészséges elmeállapot?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy engem baromira nem érdekel semmi.

Csomó ismerősöm rajong minden szart ér, tele vannak tervekkel meg álmodoznak.

Én meg vagyok magamnak.

A szakmám abszolút nem érdekel, tehát nincsenek terveim, annyi, hogy jól lehet vele keresni, így elvagyok.

Hobbim is van, de csak azért járok el futni is, mert egészségesen akarok élni.

Plusz szeretek sorozatokat nézni, de ez ugye csak a függőségről szól.


Ennyi.


2022. jan. 1. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Hány éves vagy? Illetve szeretnél e ezen változtatni? Úgy élj ahogy jól érzed magad
2022. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egészségesnek nem mondanám, de ez depresszió.
2022. jan. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nejem depressziónak tűnik
2022. jan. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
*nekem
2022. jan. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valami biztos érdekel azért. Például a sorozatok témája, amiket nézel. Vagy a cikkek, amikre rákattintasz (azért biztos van olyan is). Vagy a gyakorin a kérdések témája, amikre válaszolsz. Nekem sincs semmi konkrét, amire azt mondom, hogy hú de érdekel, meg ez a hobbim (pont a futás nekem is, de csak hogy ne hízzak), de szerintem ez nem baj.

Az már inkább baj, ha az ember nem tudja értelmesen eltölteni az idejét, nincsenek szociális kapcsolatai, unatkozik, üresnek / hiányosnak érzi az életét.

Illetve igen, lehet depresszió is.

2022. jan. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De az a baj, hogy most a sorozatokkal mit kezdjek?

Tehát ebből nem lehet megélni.

2022. jan. 1. 16:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, ez nekem nem volt egyértelmű, hogy te valamilyen foglalkozást "keresel".
2022. jan. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem, mert én se jól fogalmaztam meg a kérdést:)
2022. jan. 1. 16:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Na, ezek szerint már hárman is vagyunk. Engem sem érdekel az ég világon semmi és én is futni járok- de azt is csak azért teszem, hogy elteljen valamivel az időm és hogy edzett legyek. Örömöt okozni még a futás is csak mániás epizódban tud nekem- ugyanis bipoláris zavarom, másik nevén mániás depresszióm van.

Minden nap 15 kilométert futok, ezzel másfél órám telik el. Sajnos nagyon sok szabadidőm van, amit ingyenes telefonos játékokkal próbálok elütni. Különösebben nem érdekelnek ezek az alkalmazások sem, sőt, egy idő után már idegesítenek is, de még így is napi öt-hat órán át nyomkodom az okostelefonomat. Ez legalább leköti és eltereli a figyelmemet arról, hogy mennyire unalmasnak, értelmetlennek és szomorúnak érzem az életemet.

Filmeket és sorozatokat nem nézek soha. Utálok tévét nézni, mert engem az sem érdekel, ráadásul még a hang és a fény is idegesít. Álmodozni gyakran szoktam, de csak megvalósíthatatlan dolgokról. Jövőképem nincs, reális céljaim sincsenek.

Jelenleg gimnáziumba járok. Tanulnom szinte soha nem kell, mert amit egyszer elolvasok, azt azonnal meg is jegyzem. Úgy vagyok jeles tanuló, hogy gyakorlatilag semmit nem teszek érte.

A pszichiáterem szerint az átlagnál értelmesebb vagyok. Nagyon nagy az állóképességem, testileg soha nem is vagyok beteg, tehát a mentális betegségemet leszámítva jó adottságaim vannak, de én mégsem tudok mit kezdeni magammal.

Iskolába járni utálok. Barátaim nincsenek, de nincs is rá igényem, hogy legyenek, mert sajnos folyamatosan úgy érzem, hogy mindenki bántani akar engem.

A szüleimmel nagyon rossz a kapcsolatom, kisebb koromban bántalmaztak is. Amikor hazamegyek, köszönök nekik, többet pedig nem beszélünk egymással. Általában elhúzom a függönyöket, hogy sötét legyen, majd estig nyúzom a telefonomat. Amikor már csend és sötétség van az utcákon, lefutom a 15 kilométert, majd elteszem magam a következő napra. Ennyiből áll az életem.


Rendes munkát találni valószínű, hogy soha nem fogok a mentális betegségem miatt, de már beletörődtem.

Általában azzal szoktam magamat vígasztalni, hogy a halálom után mindegy lesz majd, hogy milyen életem volt.


Az egyértelmű, hogy nem egészséges ez az állapot, de sajnos nem tudok vele mit kezdeni. Én így fogok maradni az életem végéig, de ez az állapot nem mindenkinél végleges. Jobbulást kívánok mindenkinek, aki hasonló helyzetben van.

2022. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!