Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zavart elmeállapot kezelése...

Zavart elmeállapot kezelése 17 évesnél?

Figyelt kérdés

A fiamról van szó. Az utóbbi időben eléggé furcsán viselkedik.

Legalább 5 éve orvosi egyetemre készül. Mindig is jó jegyei voltak, kivéve 10. osztály első félévében (akkor sem tragikusak).

Most 11. osztályba jár a környék legnevesebb gimnáziumába biológia-kémia tagozatra. Most az évvégi bizonyítványában egy 4-es lesz, mégpedig a matematika.

Az utóbbi időben állandóan azt hajtogatja, hogy ő nem is okos, hanem nagyon buta, semmiből sem fog tudni leérettségizni, a jegyei csak a látszat.

Szülői értekezleteken, fogadóórákon kivétel nélkül minden tanár jókat mondott róla, szerintük szorgalmas, ügyes diák.

Én ezt hiába mondom neki, csak annyit válaszol mindig, hogy ez csak a látszat. Angolból 2014-ben nyelvvizsgázott, németből pedig idén áprilisban, és sikerült neki. Erre is csak azt mondja, hogy a nyelvvizsga semmi az orvosihoz képest. Kémia tanárja konkrétan azt mondta, hogy ekkora kitartást még senkiben nem látott és ezt a biztosíték, hogy sikerülhet neki.

A szívem szakad meg érte, mert annyira tudja sajnáltatni magát, hogy ő buta, tehetségtelen, nem tud leérettségizni, mosogatásból fog élni.

10. osztályban is hasonló dolgok miatt vittem pszichológushoz. Oda járt 2015. novemberéig, de a pszichológus elköltözött a városból. Utána elvittem egy másikhoz, ő rögtön azzal kezdte, hogy menjen el pszichiáterhez.. Szerinte teljesen normális a fiam, sikerülhet neki az orvosi, de ajánlatos a mindennapi dolgokhoz pszichológus. 4 alkalom után azt mondta nekem, hogy ő ehhez a nőhoz (pszichológus) nem akar többet menni, mert nem jön be neki. Ezután vittem el egy harmadikhoz, akit a város legjobbjának mondanak. Első 2 alkalom után még boldogan jött haza, utána már egyre romlott a lelkesedése. Aztán talán 6. alkalomkor hívott a pszichológus, hogy nem jelent ma meg a fiam.. Úgy volt, hogy iskola után oda megy. Én rögtön hívtam a fiam, hogy miért nem ment, és ennyit mondott, hogy az a mocskos k***a többet ártott nekem, mint használt, többet soha nem akarok pszichológushoz menni.

Azóta nem is erőltettem a dolgot. Szépen tanult, viszonylag kiegyensúlyozott volt, mindenkinek (nekünk is) azt mondta, hogy ő most milyen boldog, jól érzi magát, biztos, hogy fel fogják venni egyetemre.

Ez a magabiztosság kb. 1 hónapja megingott, azóta van megint ez a semmi nem jó, mindenki hibás, csak én sem időszaka. Hozzáteszem, hogy rengeteg osztálytársa irigyli a jegyei miatt, csak egy négyese lesz, ami nagyon jó egy ilyen helyen. Az egész osztályukban csak 2 kitűnő lesz.

Ennek ellenére ő csak azt mondja, hogy nem is érdemli meg a jó jegyekeg, mert ő magyon buta, lusta, szorgalmatlan, sehová nem fogják felvenni, még ke sem fog tudni érettségizni.

Ma pedog teljesen kiborulva jött haza. Az osztályfőnökével beszéltem, aki szerint a ma elég hisztérikus állapotban volt, biológia órán elvileg elsírta magát, mikor kaptak egy tesztet (persze semmi téte nem volt, csak ismétlés).

Azért osztottam meg veletek a történetet, hogy volt/van-e valakinek hasonló tapasztalata? Ha igen, hogyan sikerült kilábalni ebből a helyzetből? Apja szerint csak sajnáltatja magát, mert szeret a középpontban lenni..

Külső szemmel hogyan látjátok? Baj van vagy csak már fáradt? Minden erejét a tanulásba fektette, mert már ezek a pontok számítanak neki.


2016. máj. 26. 00:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Mi egyáltalán nem erőltetjük, hogy orvosira menjen, magától akar. Mondtuk neki, hogy nem fogunk rá haragudni akkor sem, ha nem oda megy, menjen könnyebb helyre, de hallani sem akar róla.
2016. máj. 26. 00:23
 2/8 anonim ***** válasza:
Pedig a kórus önbizalomhiány miatt szaksegítségre van szüksége, a pszichológus nem sétagalopp, az fáj, hiszen fel kell tárnia a lelkéből azt, amit el akar rejteni. Nem a lélek simogatásáról szól, hanem egy változás eléréséről. Egy műtétnél is először fel kell vágni az embert, hogy utána összevarrják és meggyógyuljon. Úgyhogy valószínűleg nem volt olyan rossz az a szakember, akit felháborodottan otthagyott. Az a baj, hogy ha ő maga nem mer vállalkozni erre a folyamatra, akkor erővel nem lehet a közreműködését elérni.
2016. máj. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pszichológusok is azt mondták hogy óriási önbizalomhiánya van és szorong is.
2016. máj. 26. 00:38
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2016. máj. 26. 00:39
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Végig olvastam... pedig eléggé nagy szenvedés volt olvasni, egy ilyen hisztérika fiúról.

Na akkor kezdjünk bele velősen, mellé papolás nélkül.

Az orvosi nem egy elérhetetlen szak, vannak nehezebbek is, ha bekerülésről, vagy bentmaradrásról van szó.

Először is jó lenne tudatni vele, hogy-hogyan is zajlik az egyetemi jelentkezés.

Kell neki egy emelt kémia és biosz érettségi.

Ezekre fog a legtöbbet tanulni, szóval duplázó módszerrel számolják majd úgy is neki. Senkit sem érdekel a kitűnő, meg hasonló maszlag dolgok, 2 érettségit kell jól megírjon és ott van az egyetemen. Na ugye, milyen nehéz dolog megcsinálni?...


Áttérve a személyiségére. Nem sírnia kéne, hanem cselekedni ha ennyire baja van magával. Az apjával teljes mértékben egyetértek, figyelemhiányos. Elvan kényesztetve.

Szerintem nem ártana szorosabbra venni azt a gyeplőt, és akkor tisztázni a dolgokat.

Ha már most ennyire kiborul, akkor az egyetem alatt felköti magát.

Legyen az bármilyen gimi, az orvosihoz sok szorgalom kell. Váratlanul fogja érni, amikor ráeszmél, hogy egy fél éves anyag olyan az egyetemen, mint 4 év a gimiben.

2016. máj. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Orvosira járok.. maximálisan egyetértek az előttem írtakkal! A fiad egy lelkileg instabil hisztérika.

Ha ezen nem változtat, nem kezelteti magát, akkor valóban nem az orvosi pálya a megfelelő neki. Többek között a pszicho teszteken is ki fog bukni, mert itt valami nagyon nem stimmel.

Ilyen mentalitással sajnos nem orvosira való. Ne adj Isten, összeszedi magát, elvégzi valahogy az egyetemet.. jön egy beteg, és neki áll pánikolni,hogy úristen, nem megy, meg fog halni, nem tudom megmenteni??

2016. máj. 26. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Kiégett. Lehet nyitnia kéne a világra, és megismerni más lehetőségeket is, mert nem biztos annyira akarja már ezt az orvosi izét. Amit az ember 11 évesen komolyan gondol, nem biztos, hogy be is tartja, hiszen ebben a korban változik a legtöbbet az ember.
2016. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ki vannnak az idegei,ha nem figyeltek rá oda idegösszeroppanást fog kapni hamarosan. ez hogy a biosz tesztnél sír már a kezdőjelei
2016. máj. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!