Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen "elmeállapot"?

Ez milyen "elmeállapot"?

Figyelt kérdés

18 éves, gimis srác vagyok. Szerintem egész jól tanulnok, (4.6-os év végi átlag), jövőre emelt szintű érettségit akarok, utána meg egyetemen továbbtanulni, szóval ezzel nincs baj.


A baj a szociális viselkedésemmel van. Én próbáltam barátkozni az osztálytársaimmal általánosban, meg gimiben is, de azoknak már vagy vége, vagy csupán kihasználnak, hogy figyeljél már, te mit tanácsolsz meg vele, de amúgy le sem szarnak. Egyedül egy lány van, akivel meg tudom magam valamilyen szinten értetni, róla elmondhatom hogy rengetek közös témánk van, de csak barátként tekintek rá. Eddig még nem volt párkapcsolatom, pedig már vágynék rá, de azoknak a lányoknak meg én nem tetszem. Külsőmmel nekem nincs bajom, nem vagyok kövér, csupán vékony. Általánosban elég durván piszkáltak random emberek, akiket meg sem sértettem semmivel, volt hogy pl megvertek, aztán ez lelkileg eléggé a padlóra dobott 13-14 évesen. Aztán most gimiben inkább verbálisan szekál pár taigetosz--pozitív ember, ez a szekálás kimerül abban hogy "bu*i, homár", mivel eléggé feminim tipus vagyok (vékony, közepesen hosszú haj, nem volt még barátnőm, animéket nézek), ez is eléggé zavar, mivel nem vagyok az. Párszor már elgondolkodtam azon, hogy mi lenne ha lenne egy tec 9 géppisztolyom vagy 6 tárral, bemennék egy hosszú, fekete kabátban, fekete csizmában, fekete bőrkesztyűben az iskolába, és a kedvenc zenémre lőnék halomra embereket. Állatok iránt nagyobb az empátiám, mint az emberek felé. Nem igazán szeretek emberek közé menni, gondolom a régebbi bántalmak miatt..



2017. aug. 7. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Szociopata gyanús vagy. Ilyen emberekkel van tele a híradó. Én nem ítéllek el, de beszélni kéne szakemberrel erről. A feszültséget nem csak agresszióval lehet levezetni. Kiváló a futás, bicajozás, favágás, ásás, és hasonlók. Persze nem 5 percig. Napi szinten 2-3 órán keresztül.
2017. aug. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De én nem hinném hogy szociopata lennék, mármint nem az alapján amit a WebMD, vagy a Wikipédia ír róla. Az aggresszió az valamilyen szinten jelen van, mivel eléggé ingerült vagyok emberekkel szemben, illetve van hogy annyira felidegesítem magam valamin, hogy beleütök az asztalba, falba, néha a térdemre. De ez ritkább eset.
2017. aug. 7. 18:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs semmi bajod. Feltehetően minden kamasz elképzelte már, ahogy bosszút áll az őt ért sérelmeken.
2017. aug. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát, reménykedem ebben én is, hogy "kinövöm". Elég rossz amikor elmondom a haverjaimnak, hogy xy-t hogy kínoznám meg egy pincében, ők meg furán néznek rám, aztán leesik hogy ez a társadalom szemében eléggé beteges.
2017. aug. 7. 18:13
 5/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Engem is sok bántás ért gyerekkoromban, pl. apám sörösüveggel verte a fejemet. De SOHA nem fantáziáltam azon, hogy embereket lövök halomra, vagy xy-t kínzom a pincében. És mástól sem hallottam ilyesmit. Azért gondolom, hogy ez nem egészséges, és nem egy sima kamasz-panasz, amire legyinteni kellene. Remélem, hogy pár év múlva nem leszek az áldozatok közt.
2017. aug. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak dühös vagy, mindenkinek vannak agresszív fantáziái. Nem feltétlenül lövöldözés, de ha neked épp olyan van, az se gond. Egyeseket megijeszt, mások jól elszórakoznak a saját képzelgéseiken. Viszont nem szokás nagy dobra verni ezeket, azért néznek rád furán. Tarsd magadban ezeket, esetleg írd le egy füzetbe, ha úgy jobb.
2017. aug. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet segítene, ha egy szakemberrel beszélnél és/vagy levezetnéd valamilyen más módon a feszültséget. Ahogy valaki írta fentebb is, menj el futni, edzőterembe, járj el boxszolni (vagy valamilyen küzdősportra). Nem csak a feszültséget vezeted le vele, de az egészséges életmód része, plusz ha bántanak meg tudod védeni magad.
2017. aug. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, 5-ös, de nincs igazad. kamaszkorban a megnövekedett agresszió a normális. Ennek evolúciós okai vannak. A természetben ilyenkor jönne el a szüleinkről való leválás ideje, és ilyenkor bizony a létfenntartás, a túlélés érdekében szükséges a megnövekedett agresszió. Felnőttkorra a legtöbben megtanulják kezelni ezt, és bele tudnak simulni a társadalmi elvárásokba.
2017. aug. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Teljesen normális hogy ilyen gondolataid vannak a bántalmazóiddal szemben. A bántalmazó, gonosz gyerekekről csak annyit, hogy csak az bántalmaz, aki szenved, és akivel szintén gonoszok mások. Tudom, ez rajtad nem segít, de csak hogy tudd, nem kell megkínoznod őket, mert már mások megteszik helyetted, pl. a szüleik, azért is ilyenek. Aki szeretetben és boldogságban él (nem csak látszatra), annak eszébe sem fog jutni másokat bántani.
2017. aug. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!