Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Interneten nőttem fel, megbete...

Interneten nőttem fel, megbetegedtem. Lehetséges a gyógyulás ebben a korban?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. 11 éves koromtól egészen 15 éves koromig internetfüggőségben voltam. Teljesen bele voltam merülve az internet világába, és emiatt nem is barátkoztam senkivel. Szémomra az jelentett mindent , az internet. Igazi hülyegyerek voltam, mert azt hittem hogy csak én értek ennyi mindenhez neten, és ezzel dicsekedtem is, lenéztem akiknek még nem volt facebookja stb. vagy nem lógtak egész nap a neten, hanem élték gyerekkorukat normálisan. Annyira az internetbe voltam merülve hogy észre sem vettem mi folyik körülöttem, nem tanultam meg az alapvető dolgokat amit egy velem egykorú a szülői beszélgetésekből és barátoktól tanul el, a normális viselkedést, ezért mindenki hülyének nézett, mert az a viselkedés maradt ,meg nekem ami még az internet előtti korszakomból volt, magyarul nagyon gyerekesen, furán, hülyén viselkedtem. 16 éves koromban anyámmal elköltöztünk mert apám bántott minket, akkor kezdtem észrevenni ami körülöttem történik, a világot, az életet és rájönni hogy nem is olyan konnyű , mint hittem. Ekkor történt velem valami , mindenkivel meg akartam szüntetni a kapcsolatot és bezárkozni a szobámba. Így is tettem, töröltem magam minden közösségi oldalról, bezárkóztam a szobámba. Rengeteget gondolkodtam és kezdett egyre sötétebbé válni a világ számomra, depressziós lettem, mert egyszerűen nem találtam a helyem a világban , nem tudtam mit kezdjek az életemmel, minden unalmasnak tűnt. Most is ugyanígy vagyok, mert nem kértem még segítséget. Azt elfelejtettem említeni hogy amikor volt az az időszakom hogy bezárkóztam a szobámba stb. akkor kezdtem el cigizni, alkoholizálni és füvezni mert nem tudtam hogy mit kezdjek az életemmel és ezekben leltem örömöt, még mindig csak ezekben de talán eljön az idő hogy már ezek sem fognak tudni lekötni, akkor leszek öngyilkos. Nincsenek szép emlékeim a netes korszakomból, szóval nem tudom mennyire lehet ebből a depressziós állapotból gyógyulni. Kitől kérjek segítséget? Mit tegyek?

A szülőknek üzenem hogy ne adjatok telefont a gyermeketek kezébe ilyen korén mert komoly gondokat okozhat neki a későbbiekben, itt vagyok én jó példának és még nem is olyan korán kezdtem , mert manapság még a 4 éves gyereknek is okostelefon van a kezében.



2022. jan. 1. 22:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért, gépről írok és sötét van, nem látom jól a gombokat
2022. jan. 1. 23:00
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja és a suli.. azt eléggé elhanyagoltam mert gondoltam úgyis minden fent van a neten, mi értelme a tananyagoknak..
2022. jan. 1. 23:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehetséges! Nem lesz könnyű, nagy önuralom kell hozzá, de ha minden nap teszel érte, hidd el sikerülni fog. Kérj segítséget, keress fel egy pszichológust mindenképpen! 17 éves vagy, előtted az élet, nehogy feladd! A depresszió nem játék, de leküzdhető.


Tedd le a cigit, ne igyál és ne füvezz. Egyél rendesen, egészséges, főtt ételeket, igyál vizet, hidratálj, járj sokat a szabadba, menj ki a friss levegőre, kirándulj, beszélgess emberekkel. Próbálj meg barátokra szert tenni, járj filmklubba vagy olyan helyekre ahol értelmes emberek vannak.

Ha szeretsz rajzolni vagy zenélni, akkor gyakorolj, az is segít az önkifejezésben és a stresszoldásban. Ha másokkal együtt csinálod (pl. zenélést) az még jobb.


És ne feledd: terápia!

2022. jan. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Látod már, hogy milyen hülye voltál/vagy. Ez azt is jelenti, hogy FÉLIG meggyogyultál!!! A másik felét már vidáman leküzdöd. (Talán még annyit, hogy a szülöknek cimzett felszolitásodat vond vissza! Föleg ha magadra is gondoltál. NE KEND A SZÜLEIDRE A HIBÁIDAT!)
2022. jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem magamra gondoltam, mert a szüleim nem hibásak az én hülyeségemért de nem vonom vissza , mert végülis a szülőnek kötelessége hogy figyeljen, a kiskorú gyermeke mennyi időt tölt a neten és mikkel foglalkozik ott
2022. jan. 1. 23:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Elsőnek amit javasolni tudok, hogy a káros szenvedélyeidet hagyd el. ( cigi, alkohol, füvezés!) Nem fogok prédikációt tartani, hogy miért rosszak ezek, főleg a három kombinációja együtt.

Én azt tudnám tanácsolni, hogy kezdjél bele, egy olyan dologba aminek, nincsen köze az internet és számítógépek világához. Menjél ki a természetbe, és töltsél kint pár órát, hetente több alkalommal. Kezdjél el barátkozni, pl.. iskolában az osztálytársaiddal. Mond el az osztály főnöködnek is a problémádat vagy valamelyik tanárnak, tőlük is kapsz segítséget. Idővel el fog múlni, a függőséged az internetről.

Azt hogy ki írtad a kérdést, már az is egy jó jel, hogy fel ismered magadban a hibáidat. Kitartás! Sikerülni fog!

2022. jan. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!