Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le a függőségemet?

Hogyan küzdjem le a függőségemet?

Figyelt kérdés

Nem a dohányzásra vagy káros szenvedélyre gondolok, hanem a takarításra. Kényszert érzek, hogy minden nap megcsináljam a szokásos rutint. Ez egy félórás művelet, portörlés és egyebek. Ha fáradt vagyok is megteszem mert utána érzem jól magam. Ha nem tudom megtenni akkor feszült vagyok.

Továbbá a korona előtt is ilyen voltam: mindig kézfertőtlenítőzök, minden kilincsfogás után, gyakran mosok kezet és hajat. A tusolást is túlzásba viszem. Amit veszek a boltban át szoktam törölni.

Nem konkrétan a koronától félek, csupán túlságosan belegondolok hogy az adott tárgyat hányan fogták meg előttem és undorodni kezdek.

Tudom, hogy ez nem egészséges és szeretnék tenni ellene.

Miért vagyok ilyen és mit tegyek ellene?


2022. jan. 2. 01:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez jó szokás
2022. jan. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem a legrosszabb. Menj el egy kerámia tanfolyamra (pl. József A. művház, a 23. kerületben, ha elérhető neked), ott "legálisan foglalkozhatsz mocsokkal", jót fog tenni! Próbáld ki, egy hasonló cipőben járó ismerősömnek jót tett!
2022. jan. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem germaphobiáról és kényszertevékenységekről(OCD) írtál. Terápiával lehet kezelni a szorongást és változtatni a gondolatmeneteden.
2022. jan. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És így önmagamtól nem megy? Valami tippek vagy pótcselekvés hatására?
2022. jan. 2. 12:42
 5/6 anonim ***** válasza:

önsegítő könyvekkel lehet próbálkozni. pl Győzd le a múltad! -dal.

A kényszerességben asszem az a lényeg, hogy egy úgynevezett rossz megküzdési technika. Tehát van valami, ami zavar, de nem tudod megoldani, és inkább sikálsz, mert azt tudod csinálni és kompetensség érzetet ad.

Tehát az lenne a feladat, hogy szembenézel a félelmetes feladataiddal. Pl. valaki fél elmenni fogászatra, vagy fél megmondani anyukájának, hogy ő igazából nem szereti a töltött csirkét, vagy a szerelmének megmondani, hogy szeretné, ha szájjal kényeztetné minden reggel. Mivel erre képtelenek vagyunk, csináljuk a kényszer cselekvéseket, legyen az pc-s játék, vagy drog, vagy túlzott munka.

[link]

[link]

[link]

2022. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2022. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!