Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz hogyha negatív emberekkel...

Igaz hogyha negatív emberekkel vagy körülvéve és sokáig nem találkozol pozitív személyekkel, megbetegedhetsz mentálisan?

Figyelt kérdés
Mert csak a negativitást látod másoktól és úgymond elkapod tőlük

2022. jan. 2. 05:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaz lehet.
2022. jan. 2. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Ez csak tőled függ. Nem a másik betegít meg téged, hanem te, saját magad. Ha hagyod, hogy a negatív emberek lehúzzanak, akkor meg is érdemled.
2022. jan. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2es! És aki beleszületik egy olyan családba ahol full negatív, beteg mindenki? Azt hogy kerülöd el? Főleg gyerekként?!
2022. jan. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
09:20 Pontosan ez történt velem
2022. jan. 2. 09:30
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

#3 és Kérdező!


18 év fölött már nem takarózhatsz a családoddal és a háttérrel. Ha nem látod át, hogy milyen negatívak a szüleid és te is azt a példát követed, akkor menthetetlen vagy. Viszont az okos átlátja, hogy ez nem járható út, amit kapott, ezért sürgősen változtatni kell rajta. Legyen ez akár egy pszichológus is.

2022. jan. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez elméleti amit írsz kedves 5ös. Mert amit beléd égetnek, nevelnek 18 év alatt azon te nem fogsz tudni csak úgy változtatni, én 40 év felett is még mindig csak dolgozom magamon, alig bírom a sok hü.lyeséget levetni magamról és nem tudom még mindig biztosan, hol a helyes út. Ez a durva. A semmitől nem lehetsz csak úgy pozitív. Ahhoz kéne tudni az irányt is, meg példákat látni, tanulni, de 18 év után sok sikert! A sok negatív után hogy látod meg a jót? Lehet észlelni sem fogod és ott megy el közben melletted. Érted?
2022. jan. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
11:11 én értem
2022. jan. 2. 11:13
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

Voltál már pszichológusnál? Hány pszichológiai, önfejlesztő, pozitív gondolkodású könyvet olvastál eddig, hány ilyen témájú előadást, hanganyagot hallgattál meg eddig? Nehogy azt merd mondani, hogy ilyenekről sose hallottál a 21. századi internetes világban.


"A semmitől nem lehetsz csak úgy pozitív."

A semmitől nem is, azért tenni is kéne. Pl. azt hiszed, hogy sz..r az élet, de nem az. Pl. van két kezed, két lábad, jobb esetben teljesen egészséges vagy. Másnak meg ez sem adatott meg. A saját életedért egyedül csak te vagy a felelős.


Ahhoz, hogy a változás megtörténjen nyitottnak kell lenned a változásra.


Kérdező, te pedig ne nyugtasd magad azzal, hogy találtál egy hasonszőrűt, mint te. Van hova fejlődnötök, de azt akarni is kell és tenni érte. A változás mindig fejben dől el!

2022. jan. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hajjaj, persze hogy megbetegít. Engem ez a rengeteg passzív, motiváció nélküli ember kavar fel, főleg, hogy a családom is tele van ilyennel. Nem érdekli őket, hogy képezzék magukat, se egy hobbi, se egy érdeklődés valami hasznos felé, áltában fekvés, tévé, kaja, wc, munka, alvàs és semmi màs. Se egy masszázst, se egy spa-t nem áldoznak magukra, de még egy utazást se, hogy nyaraljanak vagy valamit làssanak is a vilàgból. Nem tudjàk hogy kell interneten fizetni, nem tudják, hogy kell e-mailt írni, nem beszélnek nyelveket és nem is akarják megtanulni. A kèrdésre, hogy mit csinàlsz? 99,99%-ban a vàlasz, hogy fekszek meg sorozatokat nézek. Hogy lehet így leélni egy életet?
2022. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó persze vannak hajléktalanok is én nem vagyok az akkor most milyen boldognak is kéne lennem? Meg nem éhező afrikainak születtem, milyen jó nekem? Nem vagyok rákos sem, de nem ezek a dolgok azok amitől pozitív és boldoggá válhatsz. Az ember életében lehet ezer más probléma is, amivel fogalmad sincs hogy küzdj meg 0 háttér és példaképek mellett. Ezt olyan sosem fogja megérteni, aki nincs ebben benne. Olvashattam akár hány könyvet, nézhettem meg 1000 millió videot ami ezekkel a témákkal foglalkozik, nekem az az érzésem, nem sok fogalmuk van az egészről és nem olyan egyszerű a téma, ahogy ők azt levezetik, mert akkor nem állna fenn senkinél ez a gond!
2022. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!