Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsal az élet?...

Antidepresszánsal az élet? (Beszélgetős)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Megpròbálom leírni a történetemet és ha esetleg lenne valakinek kedve beszélgetni azt szívesen várom privátban.

2 évvel ezelőtt lettem pánikbeteg. A semmiből jött hirtelen egy pánikroham, előtte azt sem tudtam mi az hogy pánikbetegség. Most nem részletezném a tüneteim, mert aki benne van nyilván mindenki tudja mivel jár egy pánikroham. 2 éven át pròbáltam kikerülni belőlle, teákkal, gyògynövényekkel, pszichològussal, sportal de sajnos eggyik sem hozott tartòs javulást. Odáig fajult a dolog hogy sajnos már a tömegközlekdést is kerültem ami a munkahelyem elvesztéséhez vezethetett volna. Ekkor kapcsoltam hogy ez így nem mehet tovább, akármennyire is ellenzem a gyògyszereket muszály leszek szedni. Iszonyatosan féltem az antidepresszánsoktòl.

Elmentem egy pszichiáterhez oktòber elején és megkaptam életem első antidepresszánsát az Escitalopramot. Szépen fokozatosan kezdtem el szedni majd elértem a 10 mg-ot. Eleinte jò volt azt éreztem kezdem vissza kapni a régi életemet, kieggyensúlyozott voltam, vidám és végre felmertem szállni a buszra,vonatra. Nem mondom hogy mindig jò volt de többnyire segített viszont volt hogy eggyik nap jòl voltam, másik nap nem annyira. Viszont most kb 2 hete érzem hogy nem igazán vagyok stabil, újra elkapott egy pánikroham, kissebb szorongások is jelentkeznek időközönként. Előjönnek néha ilyen gondolatok hogy - mivan ha egyszer megbolondulok? - milessz ha elvesztem az önkontrollomat? - mi lessz ha valami károsodást okoz az agyamba ez a gyògyszer stb stb. Majd telefonon konzultáltam a pszichiáteremmel és azt javasolta emeljek az adagon ,szedjek 15 mg-ot. Nemsokára megyek egyébként hozzá személyes kontrollra is. Tegnap előtt kezdtem el a 15 mg-ot szedni , annyi változott egyenlőre hogy mintha picit szoronganék és érdekes a közérzetem, fáradtabb is vagyok, szédelgek néha. Lehet hogy az emelés miatt?


Na de a kérdésre vissza kanyarodva tudom hogy maga az antidepresszáns csak egy "mankò" a javuláshoz és nekem is tennem kell a teljes gyògyulásért viszont fogalmam sincs mit csináljak, min változtassak. Erről szeretnék beszélgetni egy antidepresszáns szedővel hogy kinek hogyan alakult az élete antidepi után, illetve hogy teljesen meggyògyult -e ? Min változtatott az életébe.



2022. jan. 2. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Bipoláris zavarom van és borderline személyiségzavarom. Én a Ketileptet kaptam az orvosomtól, valamint lítiumot. A lítiumtól eszméletlen szomjas tudok lenni, a kutat ki tudnám inni. Valamint előfordul hogy amikor írok a tollal, kifordul a toll a kezemből, és "lebénul" a kezem. Nagyon kellemetlen tud lenni. Orvosom engedélyével csökkentettem a lítium adagomon.


A Ketilepttől ugrott a libidóm. Randizgattam egy pasival, majd mikor akcióra került volna sor, nem éreztem semmit. Halál kellemetlen volt. Valamint azt vettem észre magamon hogy érzéketlen lettem, minden mindegy, és nem érdekel a párkapcsolat sem. Ha ez az ára annak, hogy ne legyek öngyilkos, akkor ez nagyon rossz "üzlet" volt :( Mintha egy élő halott lennék.

2022. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1

A lítium hangulatstabilizáló, a ketilept antipszichotikum. Az antidepresszáns egy teljesen más műfaj. Szerintem nem kell a szezont a fazonnal keverni.

2022. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első: nagyon sajnálom ami veled történt :( nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked ha szeretnék beszélgetni szívesen beszélgetek veled.


Második: valòban ezekről a gyògyszerekről még nem hallottam, mert én igen ahogy te is írtad antidepresszánst szedek.

2022. jan. 2. 17:22
 4/11 anonim ***** válasza:

"Tegnap előtt kezdtem el a 15 mg-ot szedni , annyi változott egyenlőre hogy mintha picit szoronganék és érdekes a közérzetem, fáradtabb is vagyok, szédelgek néha. Lehet hogy az emelés miatt?"

Igen. Az emelés után egy-két hétig jelentkezhetnek mellékhatások.


Igen, az antidepresszáns egy "mankó", amit idővel el kell hagyni. Azaz ez csak egy kiegészítés, mert az elsődleges kezelés a pszichoterápia. A gyógyszer nem változtatja meg a hibás gondolkodásmódot és viselkedésmintákat, de a pszichoterápia igen. Nekem ezért nem ért volna valami sokat önmagában a gyógyszer.

2022. jan. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Gáz lepontozni a másikat, csak jót akart az első.
2022. jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöldet nyomok, senkit nem pontozok le aki ide ír!!
2022. jan. 2. 17:31
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsò előtti, mesélnél te mit szedtél és mennyi ideig? Mire kaptál gyògyszert?
2022. jan. 2. 17:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Scippa, szorongásra és depresszióra (ezen kívül kaptam mást is, de az nem antidepresszáns). Pár hónapja kezdtem és még mindig szedem. (4#)
2022. jan. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tb-s pszichiáterhez mentél gondolom.

én is sztk-ban kezdtem, kb 10 perc jut egy betegre, a kórházban meg konkrétan volt valami csoportterápiaszerűség meg gyógyszerbeállítás.

mondta a doki, hogy csak gyógyszert állítanak be, el kell mennem egy pszichoterápiás helyre.

a thalassa házban ambulánsan jártam csoportba, két alkalom elég volt, mivel rohadtul untam.

az egyéi terápia meg sokba kerül, főleg ha hetente kell járni, mivel ez tb alapon lehetetlen sajnos

2022. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Cubina ***** válasza:

Szia! Én annyit javasolnék, hogy ha van kedved, olvasd el el, amit én írtam ki pár napja, hogy miken mentem keresztül egész életemben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Az egész életem egy pech-sorozat volt, és mindig kimásztam mindenből, amibe a szerencsétlenségem belesodort. Nagyon magam alatt voltam, öngyilkossági gondolataim voltak. Pánikrohamaim is voltak még mellé, és 20-on éves koromban elmentem egy pszichiáterhez, elmondtam neki pár dolgot a szörnyűségekből amit átéltem, és csak azt mondta erre: Itt van a Xanax tabletta, vegyen be belőle napi egyet és jöjjön vissza, ha elfogyott.

Nem tudom, miért gondoltam hogy a Xanax segíteni fog a sok átélt szörnyűségen. Miután elkezdtem szedni, nem éreztem jobban magam, letompult az agyam, nem tudtam gondolkodni, szédelegtem, úgy jártam-keltem, mint egy zombi.

Ha jól emlékszem, két-három évig szedtem, amikor azt mondtam hogy ebből elég. Ez a gyógyszer nem fog meggyógyítani, meg másik sem, mert magát az okot nem szünteti meg, csak a tüneteket, de még azt sem igazán.

Azt mondtam, hogy csak én egyedül tudok túljutni a lelki fájdalmaimon, meg kell próbálnom.

Nehéz volt lejönni a Xanaxról, mert függőséget okozott, pedig nem is nagy dózisban szedtem. Elkezdtem felezni, aztán negyedelni, végül már csak morzsákat vettem be, és amikor elfogyott, már nem írattam fel többet.Megváltoztattam a hozzáállásomat, abbahagytam saját magam sajnálatát, másokra összpontosítottam. Segítettem, ahol tudtam, mindig másokat helyeztem magam elé, így nem volt időm magamra gondolni, és ez bevált.

Akkor jön elő a depresszió és társai, amikor túl sokat foglalkozik az ember saját magával, és egyre mélyebbre süllyed az önsajnálatban. Ezt tapasztalatból mondom.

A gyógyír az, hogy el kell foglalni magunkat, és másokra kell koncentrálni.

Ha van is problémád bármilyen téren, meg kell próbálni félretenni és megbírkózni vele, különben életed végéig szedheted az egyre erősebb mérgeket. Mert minden gyógyszer méreg, főleg az antidepresszánsok.

Vissza kell ásnod a problémád gyökeréhez, és azt feldolgozni.


Nekem halottak napján a szülinapom előtt ment el édesanyám a szemem láttára, és teljesen kikészültem lelkileg, pokol volt a szülinap, a karácsony és a szilveszter, amit mindig együtt töltöttünk. Karácsonyfa sem volt, ünnepi lakoma sem volt, itt sírtam egyedül. Legszívesebben meghalnék, de össze kell szednem magam, mert itt van két kutya, két macska, két madár, akiknek szüksége van rám, és barátaim is vannak, akik aggódnak értem és támogatnak. Már ebből is gyűjtöttem egy kis erőt.

Ha van kedved beszélgetni egy olyan emberrel, aki legalább 5 ember kínját élte át, és még mindig talpon van gyógyszerek nélkül, állok rendelkezésedre.

2022. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!