Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehetetlen az élet...

Miért lehetetlen az élet függőségek nélkül?

Figyelt kérdés

Most 17 éves vagyok, de évek óta mély depressziós, nem látom az értelmét semminek, nincs olyan dolog, ami pozitiv érzésekkel fel tudna tölteni, minden iránt közömbös vagyok vagy negativ érzelmeket vált ki belőlem. És hogy el tudjam viselni a létezést muszáj valami pótcselekvéshez nyúlnom, hogy ne érezzek egy állandó unalmat és maró keserűséget magamban. Alkohol, cigaretta, ételfüggőség vagy éppen anorexia. Hosszú évek óta tart ez nálam, hogy valamit muszáj túladagolnom, túlhasználnom, annak érdekében, hogy el tudjam viselni az életet. Valamiért nekem nem megy az mint az emberek többségének, hogy minden reggel mosolyogva kelek, és azt hazudom, hogy "boldog vagyok, és élek-virulok, mert egy új csodás napra ébredtem, amivel megváltoztathatom az életem"

Már rengeteg antidepresszánst, szorongásoldó gyógyszert kaptam, kiskorom óta pszichológushoz, pszichiáterhez járok, de valamiért nem tudom hosszútávon megváltoztatni a gondolkodásmódomat.



2018. dec. 15. 12:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem használnak, akkor fölösleges a gyógyszerezés, lassan fokozatosan ki kéne próbálni, milyen nélküle. Én pszichológust kéne váltani, mert ez szemmel láthatólag nem jó. Fizetős vagy TB-s? Milyen gyakran jársz? Legyél nyitott egy szerelemre, az fog kigyógyítani. És legalább 1 bizalmasod legyen, akivel nem kell alakoskodnod.
2018. dec. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!