Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van okom az...

Szerintetek van okom az aggodalomra?

Figyelt kérdés

Körülbelül az utóbbi fél évben megfigyeltem magamon a következőket. Évek óta rosszul alszom, előfordul olyan is, hogy éjszakánként többször is felkelek minden váratlan ok nélkül. Az a legfurcsább az egészben, hogy szinte mindig azonos időben. Az elmúlt fél év során néhányszor olyat tapasztaltam, hogy felkeltem az éjszaka közepén (vagyis a szemem nyitva volt) viszont nem tudtam megmozdítani a kezeimet és a lábaimat sem. Hiába próbáltam őket megmozdítani egyszerűen nem ment. Az ágyam végében pedig egyfajta sötét emberi alakot láttam és utána hirtelen néhány másodperc múlva felriadtam. Utána már tudtam mozgatni a végtagjaimat és közben egy kicsit le is izzadtam. Olyan is történt velem, hogy az oldalamon aludtam és akkor is ugyan úgy kinyitottam a szememet de meg sem tudtam mozdulni és olyan volt mintha valaki a hátam mögött feküdne és bántani szeretne. Ugyan úgy néhány másodperc múlva felriadtam.


Válaszaitokat előre is köszönöm! 24/F



2022. jan. 2. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

A leírtak alapján ez alvási bénulás/alvásparalízis lehet. Súlyos esetben pszichiáterhez tudsz fordulni, ő a diagnózis felállítása után valószínűleg gyógyszeres kezelést és/vagy terápiát fog javasolni.

Itt tudsz róla egy picit bővebben olvasni:

[link]

2022. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
37%

Szia!


Nekem is volt már így.

Attól függ

Például ha horrorfilmet nézel vagy néztél ilyesmi akkor

picit félsz de nincs semmi baj.

De lehet hogy annyira élethűk az álmaid.

Ha viszont nem álmodtam akkor lehet csak félsz vagy aggódsz valamiért.

De nyugi nincs semmi baj egyrészt majd kinövöd másrészt nem akar senki bántani. Az meg hogy folyton felébredt éjszakai zavarok.

Remélem tudtam segíteni de ha nem akkor kérdezz meg egy tapasztalt embert pl:orvost.

2022. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Alvásparalízis.
2022. szept. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!