Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Deperszonalizációs/Derealizáci...

Deperszonalizációs/Derealizációs zavarban tipikusak e az alábbi kognitív tünetek?

Figyelt kérdés

-Rövid és hosszútávú memória romlása

-Gondolkodásbeli nehézségek

-beszéd és történet megfogalmazásának nehézségei

-Értelmi szint visszafejlődése

(elbutulás), amit egy hónapja feltudott fogni az agyam azt mára már nem értem

- Felfogási nehézségek

- Automatikus mozdulatok nehézsége

- Gondolatok hiánya

- Érzelmek hiánya

- közeli ismerős vagy helyek, emlékek felismerésének nehézségei

- olvasási problémák

- szem ide oda mozgatása ( nehéz egy pontban tartani)

- fényérzékenység (szem) és hangérzékenység

- Erős fáradtság

- A test nehéznek érzése


Fontos lenne tudnom, hogy ezek a dp/dr tünetei lehetnek e vagy esetleg mas betegség, mivel 3 éve kezdődtek ezek, az első másfél évet orvosrol orvosra járva jelentősebb eltérést nem találtak a tüneteim mégis egyre romlanak ami nagymértékben befojásolja a még meglévő életminőségem.

Válaszokat előre is köszi.



2022. jan. 2. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak ilyenek, mikor nem tudom lekötni magam és csak agyalok, ezek inkább a szorongás/stressz tünetei.
2022. febr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
nekem ugyanez van,és nyugtató okozta DPDR-em van. de szorongás/stressz is velejár egyértelműen
2022. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szintén nekem is nyugató okozta, minimális adag volt felirva, egy hónapig szedtem majd elfogyott egyik este és másnap így ébredtem. Gondolkodtam, hogy felkeresm az orvost aki akkor még veszélytelen dumával rávett, hogy szedjem ezt a szart és szétverem a pofáját.
2022. febr. 17. 12:28
 4/4 anonim válasza:
rémesen ugyanezt éreztem/érzem! :D írj privátot
2022. febr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!