Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hiányos szeparációs, individua...

Hiányos szeparációs, individualizációs folyamat?

Figyelt kérdés
Ha valakit a szülei mindenben korlátoztak, visszafogtak, nem hagytak fejlődni valamint a világot "gonosz és félelmetes" helyként kezelték ami okán a gyerekben is ez a kép alakult ki azt, hogy lehet a leggyorsabban orvosolni? Nos a szüleink így neveltek engem és a nővéremet. 16 éves vagyok, tehát lassacskán felnőtt. Szociális szorongásom van, nincsenek barátaim. Semmit sem tudok a felnőtt élet dolgairól. Mint a pénzügyek, bankolás, szerződések, hivatalos dokumentumok stb. Csupán a tavalyi évben sikerült leküzdenem a fóbiámat attól, hogy bemenjek a boltba. Valamint félek a tömegközlekedéstől is. A nyáron azért hagytam ki egy kirándulást, az unokatestvéremmel, mert ahhoz egyedül kellett volna utaznom. De a szüleim se nagyon díjazták az ötletet, hogy utazgassak. Életképtelen vagyok. Ha megkérem a szüleim, hogy edukáljanak, akkor kiskadnak, hogy én biztos el akarom hagyni őket, azért akarok önállósodni. A nővérem is hasonló cipőben jár, mint én és ő jövőre megy fősuliba és kollégiumba és ettől a ténytől rendszeresen pánikrohamai vannak. Én nem szeretnék úgy járni, mint ő. Szeretnék mások hibájából tanulni és nem elkövetni ugyan azokat. Hogyan győzhetném le a szorongásaimat? És milyen forrásokból edukálódhatnék például a pénzügyekkel és egyéb témákkal kapcsolatban, amiknek olyan a nyelvezete, hogy meg is tudom érteni? Tudom, hogy 16évesn nagyon nem itt kellene tartanom. De szeretném orvosolni a problémát, szóval kérlek ne ítéljetek el. Az osztálytársaim sokkal érettebbek, mint én. Nincsenek barátaim, nem igazán van olyan felnőtt rokonom akivel olyan lenne a kapcsolat, hogy kérdezhetnék, a szüleimre nem számíthatok, az iskolában pedig nincs megfelelő edukáció. Tudnátok tanácsokat adni?

#szeparáció #önállótlanság #Individualizáció
2022. jan. 2. 21:37
 1/1 anonim válasza:

Annyira...magamra tudok ismerni..

Én nagyon tudok viszonyulni a problemadhoz. A helyedben olyasvalakivel beszélném meg ezt aki tutifix tud titkot tartani és megbízható. Általában azok a gyerekek akik szigorú neveltetésben és féltésben éltek, azok egyik legjobb barátja egy tanár. Kérdezd meg a véleményét erről. Vagy ha nem akkor érdeklődj iskola pszichológusnál. Ha semelyiket sem szeretnéd inkább mert félsz hogy kiderül akkor ajánlom a youtube-ot, biztos vagyok benne hogy rengeteg ilyesmi videó van akár magyarul is.

nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!