Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek ezzel a félelmemme...

Mit kezdjek ezzel a félelmemmel? Folyamatosan sírok. (éjszaka, egyedül sétálás törpeként)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Épp munkát keresek, de nem találok. Azaz találnék, de sehol nem tudok megmaradni. Ennek az az oka, hogy éjszaka kell mindenhova menni, és szó szerint rettegek az éjjel egyedül.

A félelmem oka 1. Rossz környék

2. Törpeség. Pontos paramétereket nem írnék, képzeljetek el a 11 éves gyereket, az vagyok én testileg. Egy átlag 11-12 éves. Egy 13 éves srác már erősebb, mint én.


Nagy célom, hoyg legyen valamim, amivel tudok menni és nem gyalog, vagyis motor, autó, bármi. De hát ezek is pénzbe kerülnek ugye, és amíg munka nincs, addig esélytelen.


A környéken nincs munka, mert a kisboltosok a gyerekeikre hagyják az állást, azaz meg se hirdetik. Városon belül, kicsit arrébb van, de az infrastrukrúta kegyetlen, de mégis csak a tömegközlekedésre hagyatkozhatok. Oszkárt néztem, az nincs.


Kaptam már tanácsokat, de használhatatlannak bizonyultak. Volt, hogy keressek nappali munkarendet, oké, persze, de a reggeli műszak 6-kor kezdődik, és akkor már 4:30-kor az utcán kell legyek. Ha délután, akkor meg este tíz fele. Mindenhol 2 műszak van könnyű fizikai munkára, a többi diplomával elérhető.


Volt, a másik, a harcművészet. Egy átlag embernek biztos segít, ekkora testtel semmit nem ér, ez egyszerű fizika. Ha 40 kiló sem vagy, nem fogod tudni egy 90 kilóstól megvédeni magam, jól irányzott tökönrúgás meg a Jackie Chan filmekben van.


Mit csináljak? Nincsenek ismerőseim a melóhelyeken a gyakori váltások miatt, akikkel mehetnék és folyamatosan sírok emiatt.



2021. nov. 21. 16:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Olyant csinálj ami nem fizikai, irodai munka. És költözzél el onnan ahogy megjön a fizetés vagy előtte is ha már van rá félrerakva (nézd meg az albérletárakat és 3 havival számolj kezdésnek)
2021. nov. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Esetleg munkaügyi központ által kitanulni valamit ami érdekel? Vagy valami fizetős tanfolyam? Engem például most nagyon érdekel a pályázatíró tanfolyam.
2021. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szellemi munkát egy érettségisnek nem adnak. Elköltözni meg sosem fogok tudni, ilyen fizetések mellett. 0 forintom van, egyáltalán nincs semmim, abszólűt nulla a tőkém. Így minden kiesik: fizetős tanfolyam, költözés, minden. Ha lenne jobb, nem vállalném ezt.
2021. nov. 21. 17:33
 4/13 anonim ***** válasza:
Szokott lenni ingyenes tanfolyam is, munkaügy szervezi. Vagy valami otthon végezhető munka? Esetleg takarítás, az lehet egy műszakos is.
2021. nov. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Vegyél fel kölcsönt és vegyél egy használt robogót, vagy kocsit. Hátha meg tudsz állapodni az eladóval, hogy részletre.
2021. nov. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Munkaügy: Köszi, ezt felírom és utánanézek. Itt mit kérnek cserébe? Hogy X évig maradjak az oszágban és dolgozzak az államnak? Valamit biztos, különben nem értem mi érdekük csak úgy embereket kitanítani, de utána kell járjak részletesebben. Köszi, ez eddig a leghasználhatóbb tanács!


Otthonról végezhető munka: Kerestem, de nem találtam. IT-seknek van, vagy minimum nyelvvizsgásoknak. Talán, de csak talán, ami még van, az a call center, de én olyan önbizalomhiányos vagyok, hogy nem menne az eladás. A másik, amit otthonról végezhető munkának hirdetnek, az az MLM, na azt soha. A többihez IT-s végzettség kell.


Takarítás: Van egy műszakos, de a délelőtti műszaknál 6 órára bent kell lenni, és az utazás miatt 4-kor kell keljek akkor is, ha autóval fél óra az út. A délutáninál este kéne sötétben utazzak. Takarításnál egy kivétel van: A 4 órás munka. Ha más nem lesz, akkor kipróbálom, de én is rendes, 8 órás munkára vágyom.


Köszi, főleg ezt a munkaügyes tanácsot, mindenképp meglesem az itteni lehetőségeket!

2021. nov. 21. 18:00
 7/13 A kérdező kommentje:
Kölcsönt zálogra adnak és amúgy sem engednék a szüleim. Amíg velük élek, az van, amit mondanak. Használt robogót tudnék venni, de a jogsi drágább, mint a robogó. :/
2021. nov. 21. 18:01
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Vannak fővárosi, vidéki állások, ahol támogatják a szállást. Muszáj lesz egy nagyot ugrani. Ott összeszedheted a pénzt jogsira, robogóra.

Le fognak pontozni, amit most fogok írni, de bízz Isten gondviselésében. Kérd a segítségét, hogy helyt tudj állni egy nehézs kihívásban. Én is dolgoztam 1 évet Pesten, vidékiként. 40 eFt-ért béreltem egy szobát egy családnál.

2021. nov. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
... még tanfolyamra is jártam ott munka mellett.
2021. nov. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Lány vagy? Nem tudom, milyen magas vagy, de ha az alacsonyságod betegség, akkor a megváltozott munkaképesség miatt, vannak ilyen munkalehetőségek.
2021. nov. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!