Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mennyire súlyos possztraumá...

Ez mennyire súlyos possztraumás stressz? Kigyógyult már valaki?

Figyelt kérdés
A kiváltója egy közeli hozzátartozó halála. Van egy másik hozzátartozóm is aki meghalt és sokkal több ideig gyászoltam, főleg amiért nem lehettem ott. Az előzőnél viszont igen és több mint egy éve mindennapos rémálmaim vannak. A forgatókönyv mindig ugyanaz, a haláleset újra és újra megtörténik. A legtöbbször horrorisztikusabb mint a való életben történt. Néha korábbi (rég elfelejtett sok sok éves dolgok) is megjelennek az álmomban amik valaha rosszul érintettek és rémálommá válnak, olykor pedig az egészséges, élő hozzátartozóimat látom valamilyen lestagnált állapotban vagy rosszabb esetben már tragédia történt velük. Akikkel nem vagyok jóban vérengző fenevadak és meg akarnak ölni, vagy bántani akit szeretek. Az éjszakáim így telnek. Napközben egyébként eszembe sem jut ilyesmi, élem a hétköznapi életem, ezért is furcsa ez az egész. Még csak azt sem mondhatjuk, hogy elfojtom, hiszen sok embernek beszéltem ezekről az esetekről részletesen. Ettől függetlenül a halállal kapcsolatos dolgok kimondottan frusztrálnak, nem szeretem a horrorfilmeket sem.

2022. jan. 4. 15:02
 1/2 Artemovszk ***** válasza:
100%

Szakembert érdemes keresni, nem szégyen. Terápia: neurofeedback, CES: cranial electrotheraphy, tDCS.


A stressz hormon a kortizol meggátolja a magasabb agyi funkciók működését ez miatt lassabban dolgozd fel.


Ezek segítenek.

2022. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem szégyen, csak nagyon félek, hogy hogyan fogok majd ott reagálni. Igazából akkor kellett volna már, most sokkal nehezebb lesz majd megnyílni idegen előtt, de mindenképp mindenképp keresek egy magánpraxist.
2022. jan. 4. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!