Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy viselkedik egymással két...

Hogy viselkedik egymással két nárcisztikus ember?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ismeretesek azok a tulajdonságok, ami egy nárcisz és más emberek közt zajlik, pl. a manipuláció a könyezetének felhasználása, vagy hogy kívülről színház az egész életük és az igazi énjüket csak a villámhárító szerepet betöltő magukhoz láncolt személyek ismerik stb. ezt nem részletezem. De mi van akkor, ha két ilyen ember kerül kapcsolatba egymással? Egymásra is hatással vannak? Megpróbálnak felül kerekedni a másikon,vagy már a legelején túl nagy lesz köztük az ellentét? Volt már egy ugyanilyen kérdés, de nem láttam ott sok értelmes választ.

2022. jan. 5. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Mintha egy atombomba robbanna.


Am az én anyám tuti nárcisztikus, és apám is eléggé mutat ilyen jegyeket, de ő inkább csak anyámon töltötte ki.

A forgatókönyv az volt hogy apa abúzálta anyàt, különböző módon kicseszett vele, gazdaságilag, néha testileg, zaklatta, többször feljelentette itt ott.

Anya rajtam vezette le fizikailag, lelkileg. Csatározások eszköze voltam, közben egyiket sem érdekelte nekem mi lenne jó. Mindketten becsméreltek engem, kritizáltak, néha összebeszéltek ellenem, néha az egyik védett. Amikor volt jobb szórakozásuk hónapokig nem foglalkoztak velem, hozzám se szóltak.

az egyik fél, amelyik előnyben van a másik felé akar szerintem kerekedni, és bosszúból a legváltozatosabb módon csesznek ki egymással a gyereket felhasználva. Folyamatosan magukat fényezik a gyereknek, a másik félt meg lehordják mindennek. Am van youtube-on egy csatorna, doktorramani, ha érdekel, ő nagyon részletesen beszél a témáról.

2022. jan. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
2022. jan. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
31%

Itt fogalom zavar van. Nem ez a nárcisztikus ember. A nárcisztikus személy nem tudja, hogy az és nem próbál manipulálni. Ez egy eléggé durva állapot és a nárcisztikus ember észre sem vesz másokat. Csak olyanokkal foglalkozik akik őt erősítik meg. Tehát ne úgy képzeld el, hogy ezek direkt kicsesznek másokkal, hanem egyszerűen nem érdekli őket semmi és senki, a saját dolgaikon kívül, viszont nem folyamodnak másoknak ártó cselekedetekhez a saját érdekeik elérése érdekében. Ezt nehéz leírni.

De például nekem volt egy nárcisztikus tanárom és, ha köszöntél neki vagy mondtál neki valamit ami őt nem érdekli, akkor egyszerűen átnézett rajtad, mintha meg sem hallotta volna. Az az egészben a durva, hogy ő ezt nem vette észre magán és nem szándékosan nem válaszolt.


De kérdésedre a válasz: Attól függ... Hogyha olyan a személyiségük ami felkelti az érdeklődését akkor egyből megtalálják a közös hangot. De, ha nem akkor észre sem veszik egymást. Itt azon van a hangsúly, hogy mi az ami őt érdekli, vagy ki az akivel beszélni akar, vagy mi az amit épp csinálni akar... ilyesmik. Nem tudom érthető-e?!

2022. jan. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!