Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegek, életveszélyes...

Kényszerbetegek, életveszélyes ez már rámnézve? SOS

Figyelt kérdés
Sajnos súlyos kényszerbeteg vagyok, kórházban is voltam már, napi 9 gyógyszert szedek, depresszióm van, ami szintén súlyos, bár ebből kezdek kilábalni, jó a kedvem, dalolgatok, mosolygok, de már 2 hete ellenállhatalan vágyam van az önkárosításra, ma egész nap fejben a búcsúlevelemet írogatom, közben vidáman főzök, majd jön a kép, hogy ugrálok, felvágott erekkel és mint a hiéna vihogok, egyre erősebb, kényszerbetegek, segytsetek, félek:(
2010. szept. 8. 11:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Űzd el a rossz gondolatokat, erősebb vagy mint ez a kényszer betegség. "Játszik veled az agyad" de ne hagyd magad, gondolj mindenféle jóra. én is voltam így, mikor leálltam a nyugtatóval. öngyilkossági gondolataim voltak, de el kell űzni őket. sajnos ezek a pszichikai gyógyszerek okoznak ilyen tüneteket, de lehet jobb lenn ha most azonnal felkeresnéd az orvosodat. használati útmutatásban nincs benne ilyen mellékhatás? mert lehet hogy az:S
2010. szept. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%
nekem mostanában egyfolytában az jár a fejemben, hogy meg fogok őrülni, vagy már megőrültem, egész nap fura közérzetem van, olyan testen kívüli érzés, őrjítő nagyon, néha be is pánikolok, voltam pánikbeteg, tudom milyen, most csak rohamok vannak, nem rettegek tőlük, éjjel se tudtam aludni, egyzser rázott a hideg, egyszer izzadtam és folyton azon járt a fejem, hogy megőrültem és semmi se segíthet, csak az önygilkosság. Ne haragudj, a kérdésedre nem tudok választ adni:( Viszont talán tudsz segíteni, én is kényszerbeteg lennék? Egész nap ugyanazok a gondolatok kínoznak, csak néha sikerül kikapcsolni, pl egy film alatt egész jól voltam, máskor viszont moziban folyton a gondolatok jártak a fejemben és a rossz testen kívüli érzés, kezdek besokallni.
2010. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen életveszélyes,de ezt szerintem te is tudod!

Az írásodból kiderül,hogy tisztában vagy vele hogy nem normális gondolatok foglalkoztatnak.A 9 gyógyszer biztos hogy kell?Lehet hogy több mellékhatása van és veszélyesebb a szedése mint amennyit használ(ha egyáltalán használ).Szerintem menj vissza a kórházba és sürgősen beszélj egy orvossal!

2010. szept. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi bogyónak szerintem több a kára,mint a haszna.Próbáld keresni valami új hobbit,beszélgess valakivel,tereld el a figyelmed,az segíthet.
2010. szept. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Bekerültem pánikrohamokkal, aztán kényszerbetegséggel gyógyítgattak, közepes depresszióval és egyéb szorongásos zavarral.majd kaptam széééép súlyos depressziót, majd kitalálták, hogy borderline -os vagyok, lehetnek a gyógyszerek is, régebben is volt, a gyógyszerek szedése elején, most megint, néha úgy érzem, meg fogok hülyülni. Kedves válaszoló, nézz utána a kényszeres gondolatoknak a neten, nekem agresszív gondolataim voltak, holott állítólag én egy angyalka volnék
2010. szept. 8. 12:04
 6/20 anonim ***** válasza:
És ha megkérdezhetem mi volt a kiváltó ok,hogy kényszerbeteg vagy és depressziós?
2010. szept. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Köszi a választ. nekem is vannak olyan gondolataim amik elég furák, hogy mi lenne, ha kiugornék az ablakon, ez egy nap többször is előjön, ha kinézek az ablakon szinte mindig, történetek játszódnak le a szemem előtt, mi lenne ha ezzel az éle késsel leszúrnám a barátomat, belevágnám a kutyába, szörnyű :S De ezek nem őrjítenek, legalábbis nem annyira mint maga a testen kívüli érzés, ami sokszor napokig tart, annyira felzaklatom magam a kilátástalanságtól, hogy pánikrohamom lesz, voltam énis pánikbeteg, de kikezeltek, most "csak" rohamok vannak, elég jól tudom kezelni, de nem befolyásolja z életemet, csak akkor jönnek elő, ha megvan a rossz közérzet és nem bíro vele, váratlan helyezetkben nem jön elő. Mindenesetre jobbulást kívánok neked!
2010. szept. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nos azt mondt a pszichológus, hogy a 600 kérdésből álló teszt amit kitöltöttem az értékelhetetelen, azt mondta nincs probléma amit meg kéne oldani, elképzelhető, hogy magamnak okoztam a gondolkodásommal, erre mondta a borderline-t, de komolyan mondom, nem hiszitek el, de én már tényleg SEMMIT sem értek...
2010. szept. 8. 12:12
 9/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nekem is voltak ilyen késztetéseim: szúrd le a kutyát, öld meg a férjed, itt egy gyerek az utcán, vágd a fejét a betonba, teljesen tőlem távolálló dolgok, nekem ezek állandóan voltak már.
2010. szept. 8. 12:14
 10/20 anonim ***** válasza:
talán nincs különösebb oka, egyszerűen hajlamod van rá. nekem sokat változott az életem pozitív irányba, mégis most jönnek elő rajtam ezek :(
2010. szept. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!