Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz, hogyha az embernek...

Igaz, hogyha az embernek felírnak egy gyógyszert, akkor nem a gyógyszertől lesz jobban hanem bemesél magának valamit, amitől másabb lesz, elmúlnak a pánikrohamjai, nem lesz depressziója tehát a beteg dönti el, hogy milyen hatása van a gyógyszernek?

Figyelt kérdés
2022. jan. 6. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Inkább az ember környezetétől fog függeni; milyen hatások érik, mit mondanak neki, mit tapasztal.
2022. jan. 6. 21:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. jan. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem meg igen, a beteg idegrendszere fogja megváltoztatni meg a mentális állapota.
2022. jan. 6. 21:53
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha terápiát kap az illető, akkor a terápiában kialakult hangulatát fogja továbbvinni az ember, nem a gyógyszer fog úgy használni, hogy más legyen a közérzete, ezért is van, hogy sokan az időjárástól levertek.
2022. jan. 6. 21:57
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Bizonyos esetekben előfordulhat. Ezt hívják placebohatásnak.


Egyszer egy barátomnak nagyon fájt a feje, és kért tőlem egy fájdalomcsillapítót. Nem találtam fájdalomcsillapítót, ezért vittem neki egy szem D vitamint. Amire azt mondtam hogy fejfájás csillapító.

Elmúlt a fejfájása, pár órával később megmondtam neki hogy valójában csak egy vitamin volt, teljesen meg volt lepődve. Mondta hogy mikor bevette 10 perc múlva már nem is fájt a feje.

2022. jan. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Erről beszélek. Ezek a gyógyszereknek is a mellékhatását szerintem kiprodukálják az emberek magukból, mert a gyógyszerektől rosszat hallottak róluk TV-ben, vagy más embertől, vagy újságban, bármi...
2022. jan. 6. 22:19
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Gondolj bele egy kicsit, ha most egy két éves gyerek lázas adsz neki lázcsillapítót és lemegy a láza az hogy lehetne placebo? Vagy mikor egy öregembernek aki már a világát se tudja altatót adnak és elalszik az hogy lehetne placebo?


Vagy korházban adnak gyógyszert egy alvó betegnek és hat az hogy lehetne placebo?

2022. jan. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%
Akármennyire is elhiszed hogy hashajtó egy olyan tabletta aminek semmilyen hatása nincs, akkor se fogsz fosni.
2022. jan. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!