Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet eldönteni, hogy...

Hogy lehet eldönteni, hogy pánikrohamom van, vagy tényleg beteg vagyok éa orvosi segítségre van szükségem?

Figyelt kérdés
Már sok rohamom volt, de még mindig sokszor nem tudom mi a helyzet. Gyomorrontás kezdeti tünetei vagy hirtelen vérnyomásesés esetleg vércukor esés is hasonlókat tud produkálni. Olyan nehéz így az élet. 😢

2019. márc. 2. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Pánikrohama szerintem minden embernek van ez nem betegség csak néha már annyit tűrünk hogy nem bírjuk tovább.

Lehet nyugtatót szedni de nem ajánlom én anno nagyon rászoktam.

Meditálás meg az őszinte beszélgetések ,naplóírás vagy amiktől úgy érzed kiadod a feszkót.

De jó lenne tudni mi az oka a szorongásnak. És azt megszuntetni. Nem duma h a nyugtató csak a tuneteket kezeli. Antidepi nem olyan drasztikus. Ha már gyógyszer.

2019. márc. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
a pánikbetegség, ahogy a neve is mondja betegség! azért mostmár eljutott a tudomány oda, hogy felismerje, hogy a mentális betegségek is betegségek, melyek komoly fizikai tüneteket okoznak. menj el pszichiáterhez, mert ez magától nem fog csak úgy elmúlni. persze megesik, hogy az ember életében párszor van rohama de ha rendszeresen, akkor azt kezeltetni kell.
2019. márc. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De nem ez volt a kérdés, hogy mit csináljak ellene, hanem az, hogy hogy tudom megkülönböztetni a valós betegség okozta rosszulléttől? Tudom mitől van, nem kell okokat keresnem. Pszichiáternél is voltam de csak bogyókat írt fel az meg nem jó semmire.
2019. márc. 3. 09:02
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

#2

A pánik roham (pszichés reakció), és a pánikbetegség (agyi hírmolekula szint csökkenés) két különböző dolog!

2019. márc. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
hogy tudod megkülönböztetni? amikor pánikrohamod van halálfélelmet érzel vagy úgy érzed kezdesz megőrülni. illetve erős menekülési kényszer tör rád.
2019. márc. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi de simán megijedek ugyan így ha leesik a.vérnyomásom. és a végeredmény ugyan az. Csak az egyiken segít a kávé a másikon meg ront. 😕 Vérnyomásmérővel meg nem tudok a táskámban mászkálni. Túl nagy.
2019. márc. 3. 12:07
 7/10 anonim ***** válasza:

akkor úgy mondom, hogy testi tünetek is okozhatnak pánikrohamot, igazából elég sok minden kiválthatja..

1. leesik a vércukrod

2. megijedsz

3. pánikrohamod lesz

viszont azért menj el orvoshoz, ha gyakran a semmiből esik le a vércukrod

2019. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Beveszel egy nyugtatót és ha fél órán belül elmúlik, akkor pánikrohamod volt.

4-es

Tévedés. Pánikbetegség: rendszeres - havi 4 vagy több - pánikroham.

2019. márc. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nálam ezek nem így működnek. 😊 A vicc, hogy nyugtatótól is kaptam már pánikrohamot, mert alapból alacsony a vérnyomásom és attól úgy leesett, hogy pánikroham lett a vége. 😊 Este nem tudtam aludni, bevettem. Majd később ki kellett mennem a klotyóra de úgy beszédültem, hogy majdnem leestem róla. Ettől frászt kaptam és olyan pánikrohamom lett, hogy azt hittem meghalok. Amibe belealudtam és azt álmodtam, hogy egy folyosón ülök, nem tudom hol vagyok és ki vagyok, és megőrültem. Elég horror volt. 😁 Másnap simán bementem dolgozni. Pedig azt hittem többet nem bírok az ágyból sem kikelni. 😁 A nyugtató szerintem nem jó semmire max arra ha az ember nem tud aludni. Néha már csak röhögni tudok magamon. Pedig nagyon rossz. Főleg ha egész nap tart.
2019. márc. 3. 21:20
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem kell aggódni már voltam mindenféle vizsgálaton, semmi szervi bajom nincs. Magamnak produkálom az egészet. 😝
2019. márc. 3. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!