Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A naplóírás fejleszti az agyat?

A naplóírás fejleszti az agyat?

Figyelt kérdés

2022. jan. 7. 06:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A "fejleszti" szó alatt valamilyen pozitív irányú változást értek.
2022. jan. 7. 06:16
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Nem, miért fejlesztené? Mondjuk a rejtvényfejtés talán.
2022. jan. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Fejleszti
2022. jan. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Inkább a léleknek tesz jót.
2022. jan. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonymousreview60 ***** válasza:
95%

A naplóírás fejleszti az agyat (a pszichoanalitikus képességeket, főleg az önreflexiót). Ezzel elősegíti a jobb emlékezetet, a jobb szociális képességet, a racionálisabb, de empatikusabb gondolkodást.

Igyekezz nem annyira történeteket (de azt is), mint inkább emberi viszonyokat megragadni. Szerintem nagyon jó egyensúlyt tartott Anna Frank, főleg, hogy az esetében hormonok és érzelmek dúlta kamaszról vokt szó.

2022. jan. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Talán az önelemzésben segít.
2022. jan. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2022. jan. 7. 08:02
 8/14 anonymousreview60 ***** válasza:
Ha naplót akarsz írni, akkor azt vagy egy adott formátumú "jegyzetfüzetbe" (naplónak valók kaphatók) írd vagy gépelve. Az előbbi elegánsabb, személyesebb stb. Én ennek ellenére és sajnálva az utóbbit teszem, mert az kereshető (ha pl. a pároddal vagy a gyerekeddel vita van, hogy mit tettél, mit nem tettél), abból statisztika gyártható, és míg a papírnapló eléghet, a titkosított fájlokat lementheted 1001 helyre.
2022. jan. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8#


Én elég laikus vagyok ebben a témában. Azt hallottam, hogy a kézírás kifejezetten jót tesz az agynak, ezért korábban már fel is szólaltak az ellen, hogy bizonyos iskolákban a kisdiákokat már egyből gépen tanítják meg írni, nem pedig papíron.

2022. jan. 7. 08:22
 10/14 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

Igaz: A kézírás fejleszti a finommotorikát. Nekem komoly kételyeim vannak, hogy 10 év múlva ez nem lesz komoly gond a sebészképzésben.

Igaz: Az is igazolt, hogy a kézzel írt, egy tanórát lefedő, x hosszúságú egyetemi jegyzetben foglaltakra jobban emlékezik az írója, mint a 2-3-n x hosszúságú, gépeltre. Aligha igaz azonban ez egy ma leírt, majd 5-10 évvel később visszaolvasott anyagra, mert míg az órai jegyzetet az ember előveszi még 2-3-n-szer az adott vizsgaidőszakban, meg szigorlatra, a naplóját nem forgatja az ember napi-havi rendszerességgel.

2022. jan. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!