Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segít a naplóírás?

Segít a naplóírás?

Figyelt kérdés
Szorongással és agorafóbiával küzdök. Annyira nem súlyos, hogy ne merjek az utcára kimenni. Csak tömegközlekedésen nem tudok utazni. Elkezdtem naplót írni tavaly. Főleg akkor írok ha nagyon szorongok. Nektek segített? Egyébként az baj ha nem olvasom el amit leírtam? Nem merem visszaolvasni valami miatt.
2021. febr. 16. 22:06
 1/9 Angel3000 ***** válasza:
65%
Kedves kérdezô! Igen segit, mert ki tudod magadbòl irni a félelmeidet, szorongàsaidat! Kellene rendszeressel sportolnod, pl; futàs, kocogàs, fekvôtàmasz, sulyzòzàs, kerékpàrozàs, ugràlòkötelezés. Irhatnàd naponta teljesitményeidet. A sport oldja a szorongàst! Minden jòt!
2021. febr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem például segített, igen. Én sem szeretem visszaolvasni az írásaim, mert végtelenül elszomorít, de félni azért nem szabad tőle. Ha a félelmed azt jelzi, hogy valójában gondolkodás nélkül kihányod, majd becsapod a naplót és elmenekülsz, akkor az nagyon nem jó.


Az írás gondolkodni segít, nem közvetlenül a szorongáson javít. Ha olyan típus vagy, aki elméletben meg tudja emészteni a problémáját, vagy egyáltalán lehetséges ez számára, akkor mindenképp ez a legjobb megoldás. Máskülönben pedig segít rávezetni magad, hogy milyen változásokra van szükséged, miket kell tenned magadért.

2021. febr. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Es ti kezzel irjatok vagy gepelve laptopon?
2021. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is segített az írás, pedig az elején nagyon nem értettem, miért mondja mindenki... meg most mit írjak, minek írjak, mi lesz attól jobb stb. gondolatok jöttek :D De aztán belejöttem, 3-4 éve írok, nem napi rendszerességgel, de elég sokat. Én gépelve szeretek személy szerint. Amúgy sokféle terápia is felhasználja a napló-vezetés technikáját, csak azok általában tudatos formában. Írd le, hogy konkrétan milyen esemény váltott ki belőled szorongást, mi történt, ezt tényszerűen. Utána: mit gondoltál arról ami történt, milyen érzéseid voltak, milyen testi érzeteid, hogyan reagáltál. Egy konkrét pl: behívatott a főnököm az irodába (tény, esemény) - azt gondoltam, biztos ki akar rúgni (gondolat) - szomorúság, megbántottság, értéktelenség, csalódottság, idegesség (érzések) - remegés, felgyorsult szívverés, fulladásérzés-torokgombócérzés - hasmenés (testi érzetek)- hazamentem és elkezdtem fogalmazni a felmondásomat, hogy megelőzzem a kirúgást (reakció, cselekmény). Következő fázisban leírhatod, hogy mi az, ami bizonyítja, hogy az irodába való behívás a kirúgást jelenti (másokat is ilyen formában szoktak elbocsátani), utána leírod, hogy mi az, ami ellene szól (jól teljesítek, sokszor megdicsért korábban a főnököm, sosem panaszkodott rám), mi lehet egy másik magyarázat arra, hogy behívat az irodába, ha nem a kirúgás (lehet, hogy új projektet akar rám bízni). Utána az ehhez kapcsolódó érzések, gondolatok újraértékelése...Jó most ez egy nagyon művi példa, de a kognitív terápiák kb. így működnek. Ezeket is lehet naplózni. Amúgy én csak simán verseket írok meg ilyenek, de szerintem sok mindenkinek segít az írás, mindegy milyen formában :)
2021. febr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, erdemes kiprobalni
2021. márc. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A halanaplo is nagyon jo
2021. márc. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez fura mert en sem merem visszaolvasni
2021. márc. 25. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De sztem nem lenyeg h visszaolvassuk
2021. márc. 25. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Viszont jo lenne tudni bennem az okat h miert rossz visszaolvasni es dolgozni azon is
2021. márc. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!